Taylor Swift ofron përmbajtje ekskluzive nga albumi i saj i ri 'Reputation' në Apple Music

Apple Music hyri në botën e shërbimet e transmetimit të muzikës me gjigandët në mes. Kompanitë e mëdha si Spotify që nuk e kanë ndalur shërbimin muzikor të Apple bëhet një hendek midis përdoruesve. Sipas të dhënave më të fundit, Apple Music tashmë mund të ketë më shumë se 40 milion përdorues aktivë.

Taylor Swift, këngëtarja e mirënjohur Amerikane, gjithmonë ka pasur një polemikë kur publikon këngët e saj në shërbimet e transmetimit pasi që ajo konsideron se artistët duhet të shpërblejnë veten e tyre duke dëgjuar përdoruesit. Kjo është arsyeja pse ai gjithmonë ka bërë një sy në shërbim të Apple. Me Reputacion, albumi i tij i ardhshëm, që do të dalë në shitje, po ofron Përmbajtje ekskluzive në profilin tuaj Apple Music.

Përdorimi maksimal i muzikës Apple: Taylor Swift

Artistët paguhen për publikimin e këngëve të tyre në shërbimet muzikore, disa më shumë se të tjerët. Por Taylor Swift konsideron që përdoruesit të gëzojnë përmbajtjen duke paguar autorët, kështu e sheh ai peizazhin aktual të muzikës. Kjo është arsyeja pse në shumë raste, albumet më të fundit të këngëtarit nuk janë në dispozicion për të gjithë përdoruesit në Spotify.

Apple Music, për fat të mirë, ka përparësinë e nuk keni version falas Siç e ka Spotify, kjo nënkupton që ju mund të ndani dhe botoni përmbajtje duke ditur që të gjithë ata që e shohin do të investojnë në krijimin e tij pasi paguajnë pajtimin mujor në shërbimin e Apple. Kjo ka bërë përdorni Apple Music si një platformë shtesë të përmbajtjes për ata ndjekës të cilët ata do të paguanin për temat e tyre.

Taylor Swift ka postuar në profilin e saj të platformës tre video ekskluzive ku mund të shohim se si i gjithë videoklipi i Gati për të? Gjithashtu ju mund të porosit paraprakisht në iTunes nga albumi i tij i ri Reputacioni, e cila është rimaster për marketing në platformën Big Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.