Kjo është sa mirë iPhone 11 i ri mund të përballojë rëniet [Video]

iPhone 11 i prishur

Apple vuri shumë theks në prezantimin e modeleve të reja të iPhone në rezistencën ndaj goditjes dhe rezistencën ndaj ujit. Aq sa ata madje kanë një video promovuese në të cilën mund të shihni modelet e reja të iPhone që bien, megjithëse është e vërtetë që nuk e preku kurrë tokën ...

Logjikisht kjo nuk është një pjatë me shije të mirë për askënd, kështu që nëse vërtet mund të shohim rezistencën e këtyre pajisjeve në një video, edhe nëse dhemb, nuk do të jetë aq keq sa nëse na ndodh me iPhone-in tonë. Për këtë arsye, testet e vjeshtës siç është ajo që kryhet zakonisht nga kjo i mirënjohur YouTuber, EverythingApplePro, Ata janë shumë interesante.

Nuk ka të bëjë me shkatërrimin e iPhone-it të ri falas pa ndonjë nevojë, ka të bëjë me vërtetimin e rënies së këtyre iPhone-ve dhe kontrollimin e qëndrueshmërisë së tyre. Ne jemi vërtet të sigurt se nëse doni të prishni iPhone nuk ju duhen aq shumë, por një rënie aksidentale mund t’i ndodhë çdokujt dhe shikimi i këtyre videove mund të jetë interesant për të qenë "disi më i qetë".

Kjo është një nga videot në të cilat mund të shohim testin e plotë të rënies së modeleve të reja të iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max. Sqaroni që sipërfaqet e ndryshme të ndikimit të dyshemesë bien dhe në këtë rast dyshemeja është plotësisht e lëmuar, pa gurë ose të ngjashme, por është një provë e mirë e rënies:

Në këtë video tjetër shohim modelet e iPhone 11:

Testet e rënies të kryera në këtë mënyrë janë interesante pasi ato vërtet na tregojnë nivelin e rezistencës së telefonave inteligjentë. Ne gjithashtu duhet të jemi të qartë se këto goditje po ndodhin njëra pas tjetrës pa qenë diçka me të vërtetë aksidentale, padyshim që kjo tregon se rezistenca e modeleve të reja të iPhone 11 duket vërtet e lartë shikimi i këtyre videove, padyshim që do të varet nga shumë faktorë që iPhone-i ynë nuk prishet kur bie, por mund të themi se ato janë vërtet të vështira.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Vilson Alberto Correa dijo

    Kjo është një mashtrim ... imi ka rënë… ekrani nuk punon… as sensori It ka rënë në një pellg uji… dhe asgjë tjetër nuk funksionon ,,,