FreedomPop, telefonia falas arrin në Spanjë

FreedomPop

FreedomPop është një kompani telefonike nga e cila tashmë jeni ne kemi folur në raste të tjeraLe ta përmbledhim, është një shërbim që ofron normat bazë të telefonit dhe të dhënave plotësisht falas, pa mashtrim ose karton, është thjesht falas. Shërbimi bazë nuk ka kosto, dhe kostoja e shërbimeve të përparuara të tilla si thirrjet e pakufizuara dhe një sasi e mirë GBs janë me çmime vërtet të ulëta. Epo, kjo alternativë për operatorët e zakonshëm që është përhapur në të gjithë botën tashmë ka arritur në Spanjë, FreedomPop tashmë ka mundësuar dyqanin e saj në internet në mënyrë që të mund të shijoni paketat e tij të shërbimit falas.

Cili është hileja? Po pyesim. Në parim nuk e ka atë, është një shërbim freemium, me pak fjalë, ata jetojnë duke krijuar një nevojë për ju në mënyrë që të përfundoni të merrni pjesën tjetër të shërbimeve që ju ofrojnë, të cilat në thelb janë norma shumë më të larta se ajo bazë me çmime që mund të thyejnë tregun. Karakteristika më e rëndësishme është se WhatsApp nuk konsumon Mbs, me ndonjë nga funksionet e tij, domethënë, ne mund të bëjmë një përdorim i pakufizuar i WhatsApp, aplikacioni më i popullarizuar i mesazheve të çastit. E gjithë kjo do të thotë që nëse jeni një përdorues që nuk kërkon shumë të dhëna ose minuta, dhe vendosni për gjërat themelore, po merrni kohë për të kërkuar një kartë FreedomPop në faqen e saj zyrtare.

Tarifat e FreedomPop

FreedomPop

  • BAZIC: Një tarifë që ka 100 minuta për telefonata në çdo celular ose fiks, 300 SMS në çdo destinacion, 200 MB të dhëna me shpejtësi 3G / 4G dhe përdorim të pakufizuar të WhatsApp. Për 0 € / muaj.
  • 2GB PREMIUM: Thirrje të pakufizuara në çdo destinacion celular ose fiks, SMS të pakufizuar në çdo destinacion celular ose fiks, 2 GB të dhëna, përdorim i pakufizuar i WhatsApp. Kjo normë do të lejojë përdorimin për një muaj falas si një ofertë hyrëse. Për 8,99 € / muaj.
  • 5GB PREMIUM: Thirrje të pakufizuara në çdo destinacion celular ose fiks, SMS të pakufizuar në çdo destinacion celular ose fiks, 2 GB të dhëna, përdorim i pakufizuar i WhatsApp. Për 15,99 € / muaj.

E vërteta është se ato janë me të vërtetë norma kompetente, pjesa tjetër e kompanive nuk ofrojnë plane të tilla me lëng, dhe nëse e bëjnë, ata nuk kanë avantazhin se përdorimi i WhatsApp do të jetë i pakufizuarSi për thirrjet, ashtu edhe për mesazhet e menjëhershme dhe skedarët e përbashkët, mund të shfaqeni sa të doni pa frikë se shkrin shkallën e të dhënave që keni kontraktuar, një alternativë vërtet interesante për ata që praktikisht përdorin vetëm këtë aplikacion mesazhesh, pasi që ata nuk do të harxhojnë asgjë.

FreedomPop grumbullon të dhëna

Përveç kësaj, FreedomPop ofron një shërbim që do të grumbullojë të dhëna të pakonsumuara deri në maksimum 20 GB, me këtë ju mund të shfrytëzoni sa më shumë tarifat tuaja. Ky shërbim nuk është falas, do të kushtojë 1,99 € në muaj, por mund t’ia vlejë për përdoruesit që nuk përdorin vazhdimisht MB në varësi të situatave, gjithçka varet nga mënyra se si e peshojmë situatën, megjithëse personalisht mendoj se nuk është opsioni më tërheqës që FreedomPop ka në listën e tij të normave dhe mundësive.

Shërbime shtesë dhe çmimi përfundimtar

FreedomPop

Posta zanore vizuale aktivizohet falas, megjithëse kushton më vonë 0,99€ në muaj, në të njëjtën mënyrë që sinjalizimet e përdorimit të FreedomPop janë falas për muajin e parë por më pas kushtojnë 0,99€ në muaj. Prandaj, nëse do të zgjedhim normën bazë, duhet të jemi të kujdesshëm për të hequr zgjedhjen e këtyre zotimeve shtesë, kështu që do të kursejmë më shumë para nëse është e mundur.

Patjetër, nëse zgjedhim tarifën bazë, do të tarifohemi me 9,99 € për "Tarifën e Aktivizimit" dhe 1,99 € për "Transportin standard, 7 deri në 10 ditë", prandaj, blini kartën për të përdorur tarifën bazë do të na kushtojë saktësisht 11,98 €, e cila nuk është e keqe në këmbim për 100 minuta dhe 200 MB me WhatsApp të pakufizuar, për jetën. Për të gjitha këto, ju duhet të shoqëroni një kartë krediti në llogarinë tuaj, ku do të bëhen tarifat përkatëse.

Ne kujtojmë që FreedomPop nuk lejon uljen e shpejtësisë, kështu që nëse tejkalon MB-të e kontraktuara, do të duhet të paguash për to. MB-të e tepërta do të kushtojnë 0,015 cent për MB të konsumuar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.