Telegram fillon redaktuesin e tij të ri të videos dhe lajme të tjera në formën e një azhurnimi

Mbyllja i ka bërë përdoruesit të zbulojnë mënyra të reja për të komunikuar. Një shembull i kësaj ishte rritja e aplikacioneve si Zoom ose WebEx gjatë muajve të parë që u kufizuam nga COVID-19. Sidoqoftë, thirrjet video jo vetëm që u rishfaqën nga hiri, por Telegram filloi të rrisë përdoruesit e tij. Dihet mirë se ekipi që qëndron pas këtij shërbimi të mesazheve kujdeset shumë për azhurnimet e tij dhe sot ne mund të mirëpresim një të ri me krahë hapur. Bëhet fjalë për një redaktues i ri i videos i integruar në aplikacion dhe përmirësime në lidhje me afishe të animuara në imazhe dhe funksionalitete të reja në dosje.

Redaktoni videot brenda Telegramit para se t’i dërgoni ato

Telegram njoftoi një muaj më parë se ata ishin duke zhvilluar thirrje video dhe se ata do të mbërrinin para fundit të vitit. Pas kësaj teme, ekipi i zhvillimit të aplikacioneve lëshon një azhurnim të ri ndërsa punoni në "ju e dini-çfarë", ka shumë të ngjarë t'i referohet thirrjeve video që do të shohim në muajt e ardhshëm.

Sidoqoftë, ky azhurnim i ri është version 6.2 dhe përfshin një lajm i mrekullueshëm që do të bëjë të lumtur çdo përdorues ju jeni vazhdimisht duke përdorur Telegram si aplikacionin tuaj të paracaktuar të mesazheve. Ne do të analizojmë karakteristikat kryesore pikë për pikë:

  • Redaktori i multimedias: Disa azhurnime më parë u përfshi një redaktues i fuqishëm i imazhit me të cilin mund të përshkruhen ato përpara se t'i dërgohen. Sidoqoftë, ne ende nuk dinim asgjë për videot. Një redaktues i ri video është përfshirë në këtë version. Me anë të tij ne mund të përmirësojmë cilësinë e filmit, të rregullojmë parametrat bazë të redaktimit dhe të shtojmë, siç pritej, vizatime, tekste ose afishe. Përveç kësaj, redaktori i imazhit është përmirësuar, duke qenë në gjendje të shtojë afishe të animuara.
  • GIF-të: Kjo përmbajtje vazhdon të jetë qendrore në bisedat që ne bëjmë çdo ditë. Kjo është arsyeja pse Telegram kushton një pjesë të azhurnimit të saj të ri. Ai ka modifikuar seksionin GIF brenda tastierës së aplikacionit duke kategorizuar GIF sipas emocioneve (duke përdorur emoji) dhe ka shtuar një seksion të dhuratat më të njohura në atë kohë. Gjithashtu, mund të ruani GIF të caktuara si të preferuarat tuaja për të shmangur kërkimin e tyre sa herë që dëshironi ta dërgoni.
  • Dosjet: dosjet u shtuan një azhurnim më parë dhe është një mënyrë e mirë për të mbajtur në rregull bisedat brenda aplikacionit. Në versionin 6.2, Telegram ju lejon të shtoni shpejt një bisedë në një dosje (ose ta fshini) duke mbajtur shtypur dhe duke klikuar në "Shto në dosje".

Telegram Messenger (Lidhja e AppStore)
Telegram Messengerfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.