Telegram do të përmirësonte përvojën e përdoruesit me Siri me funksionin "Njofto mesazhet me Siri"

Njoftoj mesazhet

Për momentin kjo është një risi ekskluzive e versionit beta dhe është që Telegram vazhdon të përmirësojë funksionet e tij me kalimin e kohës. Ky aplikacion për mesazhe po ndryshon vazhdimisht dhe konkurrenca e drejtpërdrejtë nganjëherë ushqehet nga tiparet e reja që zbatohen në të.

Në këtë rast, është opsioni për atë që përdoruesit që kanë të instaluar këtë version beta "Njofto mesazhet me Siri" një opsion tashmë i disponueshëm në aplikacionin Messages dhe aplikacione të tjera zyrtare të Apple që duket se do të vijnë së shpejti në Telegram.

Për çfarë shërben «Njofto mesazhet me Siri»

Epo, në thelb ajo që mund të bëjmë është t'u përgjigjemi këtyre mesazheve menjëherë me sa kemi kufjet AirPods ose Beats të pajtueshme dhe funksionin aktiv në iPhone tonë. Në këtë mënyrë, kur të vijë një mesazh në Telegram, Siri do ta lexojë me zë të lartë dhe më pas do të dëgjojë përgjigjen tonë në momentin që i themi Siri-t që duam të përgjigjemi. Atëherë ne diktojmë mesazhin që të mund të përgjigjemi pa prekur vetë iPhone-in. Ky opsion duhet të jetë aktiv nga Cilësimet> Njoftimet> Njoftoj mesazhet me Siri.

Ky opsion është aktualisht në versionin beta dhe nëse e keni të instaluar këtë version mund ta provoni edhe pse data zyrtare që do të arrijë të gjithë përdoruesit e këtij aplikacioni të shkëlqyeshëm të mesazheve është e panjohur. Logjikisht nuk po përballemi me një aplikacion perfekt, Telegram ka të metat e veta por përsëri na pëlqen më shumë se aplikacionet e tjera të ngjashme. Për momentin në këtë opsion të «Njofto mesazhet me Siri» Telegram do të ishte një nga aplikacionet e para të palëve të treta për ta zbatuar atë, kështu që shpresojmë se ata e bëjnë atë shpejt dhe mirë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.