Telegrami azhurnohet me lajme për të festuar 100 milion

telegram

Aplikacioni i mesazheve fatkeqësisht do të ndjekë gjithmonë WhatsApp pavarësisht se është objektivisht më i mirë në pothuajse gjithçka. Ne themi pothuajse gjithçka sepse e vetmja gjë që Telegramit i mungon janë përdoruesit. 100 milion përdorues nuk janë saktësisht disa, Ne tashmë e dimë, është afërsisht dyfishi i popullsisë së një vendi si Spanja, megjithatë nëse marrim parasysh se WhatsApp është rreth 800 milion përdorues, Telegram ka ende shumë për të bërë. Por nëse ka diçka të mirë në lidhje me këtë aplikacion mesazhesh që është zhvillimi i tij, ato janë gjithmonë të vëmendshme ndaj kërkesave të përdoruesve, kështu që mund të themi se në ekzistencën e tij të vogël ajo ka përtëritur si askush tjetër, ne ju tregojmë lajmet e azhurnimit më të fundit.

Ashtu është, Telegrami e ka bërë përsëri, ata duan të festojnë njëqind milion përdoruesit e tyre siç bëjnë më mirë, duke na sjellë shumë lajme në mënyrë që të vazhdojmë të shijojmë aplikacionin.

- TELEGRAMI ARRITI 100 MILION P USRDORUES AKTIVE PERR MUAJ.
- 350.000 përdorues të rinj bashkohen çdo ditë. Faleminderit për përhapjen e fjalës!

Çfarë ka të re në versionin 3.6:

- Redaktoni mesazhet tuaja në kanale dhe super grupe.
- Ndani lidhje me postime specifike në kanale, përmes menusë së ndarjes.
- Shtoni nënshkrime të administratorëve në mesazhet në kanale.
- Dërgoni mesazhe të heshtura në kanale, të cilat nuk do t'u njoftohen anëtarëve. Shtë i dobishëm për postimet që nuk janë urgjente ose në mes të natës.
- Përcillni me shpejtësi mesazhe nga botët duke përdorur butonin e ndarjes (funksionon për postime me lidhje, foto ose video).

Extra:
Paraqitje e afisheve për të gjithë! Shtypni dhe mbajeni për të parë ngjitësit në madhësi të plotë, pa i dërguar ato. Tani funksionon kudo, duke përfshirë sugjerime nga emoji dhe seksioni "Shto afishe"

Deri tani e dini, këto janë vetëm lajmet e Telegramit, ne kujtojmë se është një aplikacion i plotë multiplatform, i cili nuk bazohet në numrin e telefonit, i cili lejon transmetimin e të gjitha llojeve të skedarëve dhe GIF, me pak fjalë, që na pëlqen Telegram


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Oscar dijo

    Një provë tjetër se WhatsApp nuk është e vetmja që mund të trajtojë tregun në të ardhmen.