Apple TV i ardhshëm do të ketë deri në 128 GB dhe një modalitet fëmijësh

Apple TV është protagonisti kryesor i thashethemeve sa herë që flitet për lansime të Apple, me një model të ri që është gjithmonë gati të dalë, por nuk mbërrin kurrë. Sidoqoftë duket se kësaj here po, sepse Thashethemet po shumohen, dhe kjo mund të vijë me kapacitet të shtuar, karakteristika me shumë përdorues me një profil të fëmijës dhe mbështetje për kohën e transmetimit.

Me fillimin e shërbimit streaming Apple TV + dhe shërbimin e pajtimit për lojëra, Apple Arcadle, ka gjithnjë e më shumë zëra që sigurojnë që modeli i ri i Apple TV të jetë i afërt. Përveç kësaj, tani shtohen rrjedhjet e supozuara në të cilat sigurohet që modeli i ri do të arrijë me dy kapacitete të reja: 64 dhe 128 GB. Tani për tani modelet përfshijnë opsionet 32 ​​dhe 64 GB, por me Apple Arcade modeli më themelor duket mjaft i kufizuar në kapacitet, kështu që rritja duket mjaft logjike dhe e detyruar praktikisht.

Përveç kësaj, modeli i ri do të mbërrinte me një «Mënyrë e Fëmijëve» e re në të cilën prindërit mund të konfigurojnë atë që mund të kenë të vegjlit në shtëpiPërveç kontrollit të përdorimit të tij përmes funksionit "Koha e përdorimit", i cili ka qenë i disponueshëm për një kohë të gjatë në iOS, iPadOS dhe për pak më pak në macOS. Lajmet e softuerit nuk do të ndalen këtu dhe duket se aplikacioni Apple TV gjithashtu do të rinovohet me një dizajn më të përqendruar në përmbajtje, diçka që nuk i bën qëllimet shumë të qarta, por që shpresojmë t'i referohet përmbajtjes që mund të shohim të përfshira në pajtimin e shërbimit që tani është pothuajse e fshehur në të gjithë përmbajtjen e paguar të iTunes.

Dizajni i Apple TV i ri do të ishte praktikisht i pandryshuar, dhe nuk do të mbërrinte deri në fund të vitit, edhe pse kjo mund të modifikohet për shkak të citimit kritik që po shkakton koronavirusi në të gjithë botën tani. Në këtë informacion duhet të shtojmë edhe rrjedhjet e mëparshme që flasin për një çelës të ri kontrolli, Siri Remote, i cili do të mbërrinte me këtë pajisje të re.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Faust dijo

  shumë interesante, por për cilat kosto do të flisnim? çmimi është gjithashtu i rëndësishëm

  1.    Louis Padilla dijo

   Bëhet fjalë për thashetheme, nuk dimë asgjë për çmimin