A ndizet Apple TV juaj vetvetiu në mes të natës? Nuk je vetem

TV mollë 4

Mendova se po çmendesha.

Çdo natë para se të shkoj në shtrat, rutina ime është të "vë Apple TV në gjumë". Fik TV-në dhe fik shiritin e zërit ». Naten e mire. Por në mes të natës, kur u zgjova, do të shihja një dritë të qëndrueshme dhe vigjilente që vinte nga Apple TV. «Do të betohesha se do ta kisha fikur", Une mendova. Fenomenet paranormale vazhduan. Kur u ktheva nga puna, kishte ditë kur Apple TV më priste.

Dhe kjo nuk është e gjitha. Problemi filloi të përhapet në televizionin tim, i cili nganjëherë ndizet edhe vetë, pa ndonjë arsye të dukshme. Kjo ishte kur unë u dyshova: a ishte vetëm Apple TV im i ndezur? Dhe në të vërtetë kjo është ajo që ndodh, siç mund ta shohim në Forume zyrtare të Apple. Brezi i katërt Apple TV ka një të metë që bën që ajo të ndizet vetvetiu, edhe pse e vumë në gjumë. Një problem që në disa raste shtrihet edhe në televizionet me të cilat lidhet përmes HDMI-CEC.

Gjithçka tregon se është për shkak të një problemi softueri dhe se do të ishte e lehtë të rregullohej me një azhurnim të sistemit operativ. Sidoqoftë, në beta më të fundit të tvOS për zhvilluesit, të lëshuar këtë javë, ajo mungon asnjë gjurmë e një zgjidhjeje për këtë defekt. Nëse nga Apple ata nuk janë të vetëdijshëm për këtë dështim, unë mendoj se të gjitha komentet e bëra në forume të tyre zyrtare do të kenë ndihmuar.

Një defekt për të ardhur keq, veçanërisht nëse prek edhe televizionet tona, që nga ato tona faturat elektrike do të preken. Efekt mjaft domino.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

15 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Cili faj?
  Ahhh e keni fjalën për mos lidhjen e gjërave me një rrymë elektrike? Po, ata me një buton të bukur të kuq që me të vërtetë i ndezin dhe çaktivizojnë gjërat! Ata janë super të mrekullueshëm, një mrekulli e teknologjisë ...
  Dhe po, mendoj se jeni çmendur

 2.   Dan Fernandez Fernandez dijo

  Zoti im ndalë botën, unë llogaris që kjo kosto e energjisë elektrike do të dekompenzojë planetin dhe do të shpërthejë .. Unë mendoj se ju duhet t'i denonconi ata në mënyrë që ata të paguajnë faturën, gjithsesi. Siç thanë ata, ka shirita energjie për këtë, dhe nëse vërtet shqetësoheni për konsumin elektrik, hiqni nga priza gjërat dhe mos i lini në gatishmëri ose të ngjashme.

 3.   Alfonso R. dijo

  Unë jam i habitur me komentet e mëparshme, por edhe më shumë me pseudo-zgjidhjen tuaj. Le të shohim nëse kam një pajisje elektronike që ju lejon ta lini atë në gatishmëri, nëse ndizet pas një kohe ajo thjesht ka një problem ose një defekt në kod siç thotë Pablo. Çfarë dreqin ka të bëjë me rekomandimin e një rryme elektrike? Por çfarë po bën? Unë nuk kam pse të shkëputem plotësisht nga rryma (për këtë është butoni i kuq i vogël për të cilin po flisni) bën të gjitha pajisjet e mia (Apple TV, Televizioni, etj.) Sepse Apple TV ka një defekt në sistemin e tij që madje ndikon në pajisjen time të TV. Kjo është diçka që Apple duhet ta zgjidhë tani.

  Duket se ju minimizoni të gjithë rëndësinë e faktit se për shkak të një dështimi të OS Apple TV ne duhet të rrëmujë për të rregulluar dështimin e palës së tretë, është e mahnitshme. Përveç kësaj, siç është rasti im, shumë prej nesh nuk kanë qasje të lehtë në atë shirit që është prapa mobiljeve ku kemi TV, dhe çfarë dreqin! Thatshtë që unë nuk duhet ta bëj këtë kur pajisjet e mia duhet të hyjnë në modalitetin Stand-by nëse e kam kështu dhe ata kanë atë funksion të zbatuar që të gjithë kanë sot.

  Eja, kjo është e bujshme, unë ngrihem natën për të pirë ujë për shembull dhe shoh se me magji televizori im është ndezur, duke humbur dritë dhe jetë të dobishme për shkak të një dështimi të OS Apple TV dhe zgjidhja juaj është, në vend që të kërkoj që Apppe ta rregullojë, të më blejë një rrymë elektrike ??? Siç them, unë halucinoj me disa mendime, çfarë panda.

  1.    Talion dijo

   Mendoj njësoj si ti. Crazyshtë çmenduri që njerëzit janë kaq konformistë dhe pretendojnë se ju duhet të zgjidhni problemet që prodhuesi që ju ka shitur produktin duhet të zgjidhë (dhe nga rruga me një çmim mjaft të lartë). Më pëlqen Apple, por nuk do të mbroj gabime të tilla, të gaboj është njerëzore, por ato paguhen për cilësi. Le ta rregullojnë problemin e dreqit ...

  2.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

   Butoni i kuq në shirit, thuhet: rrip. doh!
   Dhe unë halucinoj me ju, në gjendje gatishmërie ... Hahahaha. Dhe ju me siguri besoni edhe në Santa Claus, apo jo?

   1.    Alfonso R. dijo

    Nuk më pëlqen kjo por ti je ai që ka filluar kampion. Shtë e qartë, ne kemi para nesh budallain e blogut.

    1.    IOS 5 Përgjithmonë dijo

     Gee, dhe çfarë keni për të dhënë? nje cmim ? Ju e keni fituar kampion, urime!

  3.    Antonio Teixidó dijo

   Përshëndetje,
   Jam plotësisht dakord me ju. Ajo që Apple duhet të bëjë është të rregullojë problemin. Ne nuk jemi duke blerë saktësisht produkte në një treg të pleshtave.
   Supozohet të jetë teknologji më e fundit dhe nuk duhet të ngatërrohemi siç sugjerojnë disa.

 4.   mitoba dijo

  Kjo më ndodhi një herë. E ristartova nga menuja dhe kurrë më. Dhe e kam që nga dita kur doli.

 5.   Armando Carrasco dijo

  Zgjidhja momentale që gjeta është të fshij të gjitha programet që mbeten të hapura dhe vetëm Apple TV nuk ndizet më

 6.   Alex dijo

  «A ndizet Apple TV juaj vetëm në mes të natës? Ju nuk jeni vetëm, ju keni një poltergeist në shtëpi »

 7.   CsC dijo

  Teprica e ndjeshmërisë së prekjes në telekomandë na bën ta kuptojmë atë pa dashje, vetëm prekja pak brenda tavolinës së shtratit do të bënte që pajisja dhe televizori të ndizeshin.

 8.   Rafael pazos dijo

  Ju heq nga priza Apple TV dhe kjo është e gjitha (kabllo elektrike), kështu që ju zgjasni jetën deri në zgjidhjen e problemit, e cila është ajo që unë bëj.

 9.   Gabriel dijo

  Për më tepër, jo vetëm që ndizet por një pajisje tjetër mbart informacionin, ky mund të jetë telefoni celular në rast se keni një iPhone. Kjo shërben në mënyrë që kur dikush zë Apple TV të përgjigjet shpejt. Por nëse ata duhet të kryejnë një azhurnim.

  Në shtëpinë time kemi tre TV të vjetër Apple dhe disa iPhone dhe iPad dhe gjithmonë e kam vëzhguar atë detaj, sidomos tani e vërej pasi bleva një shirit zanor dhe vëzhgova pantallonën në disa raste.

 10.   Llobaz dijo

  Sot është 26 dhe asgjë për t'i zgjidhur ato.

  🙁