QardioArm, një monitor i certifikuar i presionit të gjakut për iPhone dhe Apple Watch

Pajisjet inteligjente po bëjnë të mundur që të vihen në dispozicion të përdoruesve disa pajisje mjekësore që vështirë se mund të përdoren me besueshmëri nga jo-profesionistë, dhe jo vetëm që e lejojnë këtë, por gjithashtu u ofrojnë profesionistëve me një mjet të paçmuar për të qenë në gjendje të kryejnë një monitorim shterues të pacientët tuaj. Qardio është një markë që ka në katalogun e saj disa pajisje mjekësore që janë të çertifikuara nga FDA dhe kaq sapo ka njoftuar disponueshmërinë e tij në të gjitha dyqanet e Apple në të gjithë botën me modelin e tij QardioArm, një monitor pa tel i presionit të gjakut i pajtueshëm me iPhone, iPad dhe Apple Watch.

QardioArm është po aq i thjeshtë për t’u përdorur sa vendosja e manshetës rreth krahut dhe shtypja e një butoni në iPhone ose Apple Watch. Pajisja do të kujdeset për matjen e presionit tuaj të gjakut, duke dhënë të dhëna për rrahjet sistolike, diastolike dhe të zemrës në vetëm disa sekonda dhe plotësisht automatikisht.. Informacioni hidhet direkt në iPhone tuaj dhe ju mund ta krahasoni atë me grafikët e Organizatës Botërore të Shëndetësisë. QardioArm lidhet me iPhone dhe iPad përmes Bluetooth 4.0, lejon cilësime të shumta të përdoruesit dhe kursen të dhëna për të vlerësuar trendin e matjeve.

Një detaj i rëndësishëm i një pajisjeje të këtij lloji është se ajo ka certifikim nga një organ zyrtar që verifikon që mat atë që pretendon të matë në të vërtetë, dhe QardioArm është çertifikuar nga FDA, agjencia shtetëroreAmerikan, i cili është një garanci e cilësisë dhe besueshmërisë së produktit. Tani e tutje mund të blihet në Apple Store fizike dhe online nga e gjithë bota, me një çmim prej 129,95 €. Mund të gjendet gjithashtu në Amazon Spanjë për pak më pak, rreth 112 €, ku gjithashtu e keni në dispozicion me ngjyra të ndryshme përveç të bardhës nga Apple Store. Për më shumë informacion në lidhje me pajisjet mjekësore Qardio, mund të përdorni në faqen e saj zyrtare nga kjo lidhje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.