Tetë arsye për të dëshiruar iPhone 8 të ri

Dje ju thamë sa të lumtur ishim me iPhone 8 Plus të ri, një pajisje e re nga djemtë në bllok që vjen për të zëvendësuar gamën e mëparshme të iPhone 7. Shumë do të thonë se vazhdimësia e dizajnit është një gabim i plotë, por ne tashmë ju themi që duhet ta keni në duart tuaja të kuptojë se megjithëse është e së njëjtës madhësi me modelin e mëparshëm, dizajni ndryshon.

Dhe padyshim, jo ​​gjithçka është dizajn, ne gjithashtu duhet ta marrim parasysh atë Apple ka riparuar plotësisht harduerin e iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus. Apple nuk dëshiron që ne të përqendrohemi vetëm në iPhone X të ri, ata duan që ne të shohim të gjitha të mirat në lidhje me iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus të ri, për këtë ata sapo kanë lansuar një vend të ri duke na dhënë tetë arsye për të dashur (ose dashuria) iPhone i ri 8… Pas kërcimit ne ju tregojmë video dhe ne ju tregojmë këto tetë arsye për të parë nëse doni këtë iPhone të ri 8 apo jo.

1. Xhami më i fortë i përdorur ndonjëherë në një smartphone

Arsyeja e parë për të dëshiruar iPhone të ri 8. është pikërisht dizajn. Ok, ne kemi përsëri pajisje me buzë dhe tani e kundërta është në modë, por e vërteta është se mbulesa e pasme prej xhami i jep asaj një pamje mjaft të freskët. Dhe jo, mos kini frikë nga brishtësia e xhamit, Apple ka krijuar së bashku me Corning një xham ultra rezistent, më rezistentin e përdorur ndonjëherë në një smartphone.

2. Ndriçimi i portretit

La fotografia në celular shkon një hap më tej me mënyrën e re Ndriçimi i Portretit. Nëse me lëshimin e iPhone 7 të gjithë ishim të befasuar nga mënyra e portretit, Ndriçimi i Portretit na sjell një rinovim. Ndriçoni fytyrat që fotografojmë sikur të ishim në një studio fotografie, duke kursyer distancat padyshim. Një mënyrë e re ndriçimi artificial që është në beta dhe synon lart.

3. Karikimi pa tel

Harrojeni kabllot kur karikoni iPhone-in tuaj, karikimi pa tel është këtu për të qëndruar. Ka shume karikues pa tel që kemi në treg të pajtueshëm, dhe Apple do të nisë fillimin e tij vitin e ardhshëm. Mbulesa e pasme prej xhami lejon këtë karikim të ri pa tel të aftë të karikojë baterinë e iPhone tonë të ri 8 në 50% në vetëm 30 minuta.

4. Procesori më i fuqishëm dhe inteligjent në një smartphone

Procesori i ri A11 Bionic është duke thyer rekorde, 4.300 miliardë tranzistorë dhe gjashtë bërthama. Procesori më i fuqishëm dhe inteligjent i Apple që arrin të jetë deri në një 25% më shpejt në CPU, dhe 30% më shpejt në GPU krahasuar me modelet e mëparshme. IPhone juaj do të fluturojë fjalë për fjalë.

5. Kamera më e njohur në botë është përmirësuar

Modaliteti i ri i Ndriçimit të Portretit nuk është tipari i vetëm i ri i kamerës iPhone 8. kamerat rinovohen me të reja sensorë shumë më të ndritshëm, përveç kësaj Apple ka përfshirë një Procesori ISP u përqendrua në përmirësimin e kapjes së pikselëve të fotografisë sonë. Përmirësime të gamës së ngjyrave, fokus ultra i shpejtë… Po, kamera është rinovuar.

6. Rezistenca ndaj ujit

Ashtu si iPhone 7, iPhone 8 është përsëri i papërshkueshëm nga uji. Ka të njëjtën rezistencë si modeli i mëparshëm, IP67, i cili i referohet rezistencës ndaj spërkatjeve, por është treguar shumë më rezistente. Sigurisht, mos e provoni as shumë ...

7. Ekran i ri Retina HD

Një ekran i ri Retina HD që është i aftë të na tregojë një gamë shumë më të gjerë ngjyrash sesa në modelet e mëparshme. Ata gjithashtu na tregojnë se është një ekran Tone True, dmth tani temperatura e ngjyrës përshtatet te kushtet e dritës që na rrethojnë; dhe përmirëson këndin e shikimit, ne mund ta shikojmë iPhone-in tonë nga çdo pozicion.

8. Realiteti i Zgjeruar tani është një realitet

Po Realiteti Shtimi ka qenë me ne për një kohë të gjatë, por Apple e ka përmirësuar atë në nivele të pakontrollueshme. Kamerat e iPhone 8 të ri kanë një përgjigje të madhe në kapjen e imazhit, dhe kjo e bën Realitetin e Zgjeruar një realitet të vërtetë të shtuar ...


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Bubo dijo

  Nëse keni një model më të ulët se 6 ia vlen, nëse jo unë do të shkoja direkt në iPhone x ose prisja vitin e ardhshëm. Të kesh një 6s ose një 7 është marrëzi të shkosh në 8, lajmet që sjellin nuk justifikojnë shpenzim parash.

  1.    Isidro dijo

   Epo, unë kam 6 dhe nëse do të ndryshoja në 8 do të ishte Plus, përndryshe unë jam me ty. Pershendetje

  2.    Monitor dijo

   Plotësisht pajtohem. Unë kam një iPhone 6 Plus të azhurnuar në iOS 11, është mirë, por harxhon shumë bateri. Kanë kaluar dhjetë vjet me iPhone dhe kanë kaluar iPhone 8 (është një riparim). Megjithëse kushton një pasuri, unë nuk do ta privoj veten nga teka e blerjes së iPhone X. Kur të kem një shans dhe mund të blej nga Apple On line, për dymbëdhjetë muaj pa interes. Unë tashmë e bëra atë me iMac 27 tim dhe nuk jam penduar.
   Unë nuk dua të përsëris të njëjtin dizajn me iPhone 8, ka tre vjet me të.
   Unë dua iPhone X nëse do të shpenzoj paratë. Pershendetje

 2.   Kornizat dijo

  1 arsye për të mos e blerë atë nga ju. me vlerë 1000 euro, model i vazhdueshëm dhe më shumë të njëjtën gjë.

  1.    Bubo dijo

   Për iphone X nëse mendoj se ia vlen, duket shumë mirë.

 3.   Toni Cortes dijo

  Unë kam azhurnuar 6-të e mia në IOS 11 dhe po shkon shumë mirë. Unë do të pres për fjalën kryesore, dhe kur të dalë XI unë do të kërkoj një X në Wallapop.

 4.   Momo dijo

  Unë do të pres xxx për të parë një film më të mirë

  1.    Kostoja dijo

   Njeri i varfër

   1.    uff dijo

    të varfërit e parave. trurin tuaj

 5.   Yass dijo

  Unë me të vërtetë e dua se si ata gjithmonë përmendin sa i shpejtë është iPhone i ri, por ju e vëreni atë vetëm kur e krahasoni me një model të vjetër ose një celular tjetër. Për mua, nëse do të azhurnoja celularin tim (një 6s) ndoshta do të kishte kuptim të shkoja në 8, por të them të drejtën, preferoj të shkoj nga 6s 128 GB në 6s Plus 256 pasi çmimi i kësaj do të jetë shumë më i lirë edhe tani që 8 dhe do të kishin dyfishin e kujtesës. Në fund, një gotë rezistente? Per cfare? Karikim pa tel? Justshtë thjesht një lehtësi. Ndriçimi i portretit? Asnjë nuk më tërheq vëmendjen. Kamera e përmirësuar? Ende nuk bën fotografi të mira në dritë të ulët si samsung. I papërshkueshëm nga uji? Mirë për ata që e lagin celularin. Dhe në lidhje me ekranin e ri dhe realitetin e shtuar, asgjë thelbësore. Vetëm mendimi im.

 6.   Ndërmarrje dijo

  9 - Kurseni duke blerë një kopertinë tjetër, ato ju shërbejnë njësoj.
  10 - Kurseni duke blerë një gotë tjetër të zbutur, ato ju shërbejnë njësoj.

  Pasi është vetëm vendosja e një ekrani pa korniza, edhe nëse është ip ose çfarëdo qoftë tjetër do të ishte e mjaftueshme për ta blerë, por atyre iu desh të merrnin stokun që kishin lënë, një reklamë të mirë dhe t'ua shisnin atyre që mund të merrnin e njëjta rehash që tashmë më lodh.

  Po mendoj të blej X, kam shitur iphone 7 plus 128gb dhe jam me një galaxy s8 + ndërsa pres që të dalë dhe mund ta kem, sepse nëse do të kushtojë ta kapësh, më në fund një ndryshim, është se nëse ata mund t'ju shesin celularin me 16 GB bazë e bën atë, edhe pse të tjerët kanë 128, ata vazhdojnë, inovacion dhe kërkojnë të shesin një produkt të ri Unë nuk e shoh atë, unë vetëm shoh fitim, kam shumë ekranet dhe predhat prej 6 dhe 7 sepse i vendosim në 8. isshtë më shpejt se vitin e kaluar, thjesht duhej të ishte më i ngadaltë se tashmë. por gjithçka që përfshin ka qenë në terminale të tjerë për vite me radhë dhe nuk është vendosur sepse për sa kohë që mund të shesë atë që ka pa investuar më shumë dhe pa ndryshuar modelin dhe ekranin, do më shumë të njëjtën gjë.

  Unë jam duke pritur të shoh krahasimet e fotove sepse kamera është e njëjtë dhe kam luajtur një f1.6 në s8 + fotot janë shumë të qarta, mikrofoni më dëgjon shumë më mirë, në iphone 7 plus unë duhet të bërtas kur unë bisedo me nje person me te madh dhe ne s8 + me degjon perfekt, videot kane me shume volum dhe sinjali nuk nderpritet brenda qendrave tregtare gje qe me ben te mendoj per cilesine e komponenteve, dhe pavaresisht gjithçkaje po pres blini iphone X dhe lini s8 + sepse jam mësuar me ios, por më vjen keq dhe turpërohem kur shoh se çfarë bën Apple, iPhone X më duket se është një terminal i shkëlqyeshëm, ekrani perfekt duke përfituar nga gjithçka që mundet të jetë përveç faqes së kamerës, disa ankohen, por ju duhet t'i vendosni ose ata do të dëshirojnë të shtypin një buton dhe që ata të dalin nga brenda celularit, për mua të gjithë ekranin e përsosur, fytyrën e përsosur, që nëse ia vlen.