Oktagon, duke testuar reflekset tona në aplikimin e javës

Oktagon, aplikacioni i javës604.800 sekonda janë kthyer mbrapa, që do të thotë se Apple edhe një herë ka rinovuar promovimin e saj javor për të na ofruar një aplikim një tjetër lojë me pagesë falas për shtatë ditë. Me këtë rast, aplikacioni i javës es Tetëkëndësh, një lojë me grafikë jo shumë të mirë në të cilën do të duhet të kontrollojmë lëvizjen e një lloji topi në mënyrë që ajo të vazhdojë rrugën e saj pa u rrëzuar prej saj.

Ashtu si me shumë lojëra të tjera, metrat e parë të shtegut tonë do të na ndihmojnë të mësojmë pak sesi të lëvizim topin ose tetëkëndëshin tonë, diçka që ne do ta arrijmë rrëshqitje djathtas ose majtas varësisht se në cilin drejtim dëshirojmë të lëvizim. Logjikisht, metrat e parë do t'u lënë vendin të tjerëve që, pa dyshim, do të jenë në gjendje të provojnë nervat tona (dhe nuk më pëlqen të hedh iPhone tim në një mur), duke u dashur të bëjmë që tetëkëndëshi ynë të kërcejë dhe madje kërcej në të njëjtën kohë për t'u kthyer.

Tetëkëndësh, lojë aftësie për nervat prej çeliku

Octagon është një nga ato lojëra që nuk ka grafikë të shkëlqyeshme, por mund të jetë argëtuese. E keqja është se nuk mund të themi se e jotja fonogram Unë jam duke shkuar për të fituar një Oscar të Hollywood-it, por, në çdo rast, unë imagjinoj se qëllimi i zhvilluesit është që imazhi dhe tingujt e tetëkëndëshit të na marrin nervat, diçka që unë duhet të rrëfej se ata e kanë arritur në rastin tim ( shumë faji është i "muzikantit të vogël" në lojë).

Siç mund ta shihni në videon e mëparshme, në nivele më të përparuara është mjaft e vështirë, kështu që Octagon është një lojë për ata që duan të vënë aftësitë e tyre në provë. Siç themi gjithmonë përpara çdo promovimi, pavarësisht se çfarë do të kursejmë, është më mirë të shkarkoni lojën tani çmimi i saj ka rënë në 0, lidheni atë me Apple ID-në tonë dhe pastaj vendosni se çfarë të bëni me të, nuk mendoni?

Oktagon 1: Sfida maksimale (Lidhja e AppStore)
Oktagoni 1: Sfida maksimale2,49 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.