Tetris Beat: Tetrisi klasik me muzikë ekskluzive i disponueshëm vetëm në Apple Arcade

Tetris mundi

Edhe një herë duhet të flasim për një titull të ri që do të vijë në Apple Arcade në ditët e ardhshme që nuk është asgjë tjetër veçse një version i një titulli ekzistues në App Store. Po flas për Tretris Beats, një titull që na ofron të njëjtën lojë me lojën tashmë të disponueshme në App Store me emrin Tetris, por të cilave u janë shtuar këngë ekskluzive dhe mënyra të reja loje.

Tetris Beats bashkon këtë lojë klasike me muzikë ekskluzive dhe mekanikë ritmike që do të na lejojë të luajmë në ritmin e muzikës, për sa kohë që ju i pëlqeni ato Alison Wonderland, GARZA, Hannah Diamong, Octo Octa, Dawud, Cinthie dhe të tjerë. Katalogu i këngëve do të zgjerohet çdo muaj.

Në këtë titull, lojtarët duhet të rrotullohen dhe të lëshojnë pjesët në ritmin e muzikës, duke e mbajtur atë për të marrë kombinimin më të madh dhe për të marrë sa më shumë pikë të jetë e mundur. Nëse nuk ju pëlqen eksperimentet me Tetris, ju mund të luani modalitetin klasik të Maratonës, ku lojtarët mund të zgjedhin muzikën që ju pëlqen më shumë.

Tetris Beat na ofron 3 mënyra loje:

 • Rënie. Rrotulloni dhe lëshojini pjesët në ritmin e muzikës, duke arritur sa më shumë kombinime.
 • Trokitje e lehtë. Zgjidhni Ghots Piece më strategjike dhe luajeni në ritmin e muzikës.
 • maratonë. Modaliteti klasik Tetris, pa marifete ose pa mend.

Tjetër Karakteristikat e Tetris Beat

 • Ky titull fillimisht përfshin 18 këngë Dance, Hip Hop dhe Pop, një katalog që do të zgjerohet çdo muaj me tituj të rinj.
 • Modaliteti i maratonës na lejon të luajmë në ekran të ndarë kundër kundërshtarëve të tjerë në Apple TV.
 • Secila mënyrë ka tre nivele vështirësie.
 • Compatibleshtë i pajtueshëm me pullat e kontrollit.
 • Përfshin mbështetjen për Audio hapësinore të pajtueshme me AirPods Pro dhe AirPods Max.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.