Thashethemet e reja në lidhje me rinovimin e AirPods

Kohët e fundit kemi biseduar gjatë për lajmet që Apple mund të përgatisë këtë vit për AirPods. Qesharake nëse marrim parasysh se ato janë një pajisje e krijuar kryesisht për të na shoqëruar në daljet tona jashtë shtëpisë, megjithatë, ne nuk mund të dalim jashtë (nëse nuk keni fëmijë ose një qen). Sido që të jetë, një nga analistët më të rëndësishëm thekson se Apple ka shumë gjëra të reja në mendje në AirPods por ne nuk do t'i shohim ato aq shpejt sa mund t'i imagjinonim ditë më parë. Do të ketë një ndryshim të AirPods dhe AirPods Pro, por AirPods Lite tani janë vetëm një ëndërr.

Telefonatat me video të Facetime
Artikulli i lidhur:
Aplikacionet më të mira për të bërë thirrje video

Analisti prestigjioz i Bloomberg, Ming-Chi Kuo e ka të qartë. Apple po punon për disa AirPods 2 nga risitë e të cilave ne nuk dimë asgjë deri më tani përtej faktit se me sa duket kompania Cupertino ka në plan të unifikojë modelin e AirPods në të gjitha variantet e saj. Dizajni i AirPods Pro aktual është ai që fiton më shumë duke pasur parasysh madhësinë e tij të vogël në krahasim me ato të mëparshmet, dhe veçanërisht në lidhje me universalitetin e "pads" të saj të cilat janë një avantazh në terma të izolimit dhe rehati për shumë përdorues. Personalisht do të më marrë malli për modelimin e AirPods tradicionale.

Ndërkohë, duke iu referuar AirPods Lite, Analisti thekson se ne nuk kemi iluzione shumë (si me ardhjen e një iPhone "me kosto të ulët" një ditë) pasi që ka shumë të ngjarë që ai të vijë nën markën Beats, gjithashtu në pronësi të Apple. Duke marrë parasysh sukseset e Kuo gjatë gjithë karrierës së tij është e rëndësishme t'i merrni ato parasysh, veçanërisht pasi ai parashikon që këto produkte nuk do të hyjnë në prodhim deri në mes të këtij viti në rastet më të mira, kështu që shanset që ato të varen në Apple Raftet e dyqaneve janë të paqarta.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.