Thashethemet e reja konfirmojnë se iPhone 7 Plus do të ketë 3 GB RAM

iphone-7-koleret-03

Kur ka pak më shumë se një muaj që Apple të paraqesë iPhone 7 dhe variantet e tij të ndryshme, ose iPhone 6SE siç ju informuam disa ditë më parë, ka gjithnjë e më shumë thashetheme që përpiqen të konfirmojnë çdo thashethem, me vlerë të tepricë, që janë botuar deri më tani. Përsëri sipas botimit të DigiTimes bazuar në raporte të ndryshme nga prodhuesit e çipave të kujtesës, modeli tjetër që Apple do të nisë në treg, do të arrijë në 3 GB, në vend të dy aktualisht të disponueshëm në modelet iPhone 6s dhe 6s Plus.

Kjo masë do të ndihmonte industrinë në përgjithësi pas shkurtimeve që ata kishin pësuar pas ngadalësimit të industrisë ka çuar në një mungesë furnizimi me patate të skuqura DRAM, e cila ka shkaktuar një rritje të çmimit në të gjithë bordin.

Raporti referuar nga DigiTimes thotë se prodhuesit Macronix International dhe Powertech Technology presin një rritje në vlerësimet e fitimit bazuar në rritjen e kërkesës nga prodhuesit e smartphone pa specifikuar emrat. Kjo rritje është e habitshme pasi që vitet e fundit, prodhuesit nuk kanë zgjedhur të zgjerojnë RAM-in e pajisjeve që kanë hedhur në treg.

Ky raport i bën jehonë një parashikimi njoftoi nëntorin e kaluar analisti i KGI Ming Chi-Kuo  dhe në të cilin mund të lexonim se iPhone 7 i ardhshëm 5,5 inç do të shohë memorjen RAM të zgjeruar në 3 GB. Ne nuk e dimë nëse DigiTimes po përsërit të njëjtin raport ose nëse ka një burim të lidhur me zinxhirin e prodhimit me detaje specifike përtej përfundimeve të arritura nga fitimet e rritura të këtyre prodhuesve të kujtesës. Për momentin ne mund të bëjmë vetëm një gjë për ta konfirmuar atë dhe ajo është të presim.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.