Thashethemet e reja në lidhje me syzet Apple

Catcher Technology, një kompani tajvaneze që bën veshje metalike për produktet e Apple si iPhone, iPad dhe MacBook, do të bëjë pjesë për një produkt të realitetit të shtuar, sipas botimeve. Rishikimi Nikkei aziatike.

Presidenti i kompanisë Tërheqësi Allen Horng thuhet se tha se produktet e realitetit të shtuar "duhet të duken mirë" dhe "duhet të jenë mjaft të lehta për t'u veshur".

“Bazuar në atë që kemi mësuar, [produktet e reja të AR] duhet të duket mirë dhe të jetë mjaft i lehtë t'i përdorësh ato, gjë që i bën strehimet për një pajisje të tillë shumë të komplikuar në prodhim dhe ka ende shumë sfida për të kapërcyer sot, "u tha Allen Horng analistëve dhe gazetarëve të martën në një konferencë fitimesh. Horng nuk zbuloi se cila kompani ishte pas të produktit të realitetit të shtuar, por duke pasur parasysh reagimet dhe marrëdhëniet e Catcher me Apple, raporti ka ringjallur spekulimet për të ashtuquajturat Syzet e Apple.

Apple thuhet se po eksploron syzet dixhitale që do të lidheshin pa tel me iPhone dhe do të shfaqnin "imazhe dhe informacione të tjera në fushën e vizionit të përdoruesit". Kompania thuhet se ka prototipuar "disa lloje të ndryshme" të produkteve të veshura të realitetit të shtuar, por lançimi hipotetik është ende shumë larg.

CEO i Apple Tim Cook, i cili vazhdimisht ka shprehur "interesin e tij të thellë" për realitetin e shtuarAi kohët e fundit tha se "teknologjia, në vetvete, nuk ekziston" për të bërë lentet "me cilësinë e merituar". Ai tha se ekzistojnë "sfida të mëdha me teknologjinë e kërkuar të ekranit, përveç që marrin mjaft gjëra rreth fytyrës".

Jeff Pu, një analist në Yuanta Investment Consulting me qendër në Taipei, beson se syzet e Apple do të dalin në shitje deri në fund të vitit 2019. Raportet e mëparshme përmendnin 2018 si një horizont të mundshëm, por duket gjithnjë e më pak e mundshme. Ky raport aktual shënon herën e dytë që Catcher Technology shfaqet në sipërfaqe me Apple këtë javë. Analisti i KGI Securities Ming-Chi Kuo tha të hënën se kompania do të furnizojë Apple me korniza metalike "më komplekse" për iPhone që do të lëshohen në 2018, në mënyrë që të përmirësojë transmetimin e sinjalit celular dhe të dhënave.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.