Thashethemet për iPhone 12 shtojnë më shumë bateri dhe një kamerë 64MP, ndër të tjera

Bëni iPhone 12

Dhe është se thashethemet kanë paralajmëruar për një kohë të gjatë që iPhone i ardhshëm do të ketë ndryshime në kamerë dhe në bateri, por tani kjo është zmadhuar me disa të dhëna që mund të trondisin së pari dhe që është të montoni një Kamera e pasme 64MP për iPhone do të ishte së paku një informacion i fuqishëm.

Pas shumë vitesh me sensorët 12 MP, Apple do të rrisë rezolucionin e kamerës iPhone 12 dhe 12 Pro në 64MP, duke arritur një përmirësim të dukshëm në cilësinë e imazhit që sot mund të themi se është shumë i mirë. Nga ana tjetër, flitet për një bateri 10% më të lartë se ajo aktuale, që arrin në modelin superior, iPhone 12 Pro Max, 4400 mAh. Padyshim që bateria e modelit aktual në versionin e tij Max është brutale, sepse nëse e përmirësojnë atë do të jetë mbresëlënëse.

Po ashtu flitet për të një model me të kuqe Dhe kjo nuk është diçka e re në Apple. Ne të gjithë e dimë fushatën PRODUCT (RED) dhe prandaj nuk do të ishte për t'u habitur nëse kjo ngjyrë mbërriti për herë të parë në modelin e ardhshëm Pro të iPhone, veçanërisht duke marrë parasysh që ajo është në dispozicion sot për iPhone 11 dhe iPhone XR, por jo në pjesën tjetër të modeleve. Ne do të shohim se si përfundon kjo ngjyrë pasi flitet për një kontratë ekskluzive (në fillim) me një operator amerikan, për të parë se çfarë del nga kjo.

Modeli i natës mund të zbatohet gjithashtu në kamerën e përparme të modelit tjetër dhe nëse tashmë kemi "Slofies" pse nuk mund ta kemi mënyrën e natës përpara. Teknologjia Smart HDR e Apple gjithashtu do të përmirësohet, i riemëruar Smart XDR. Shkurtimisht, ndryshime të reja në kamera që sipas këtyre thashethemeve gjithashtu përmirësojnë sensorin me kënd të gjerë me një hapje më të madhe dhe përmirësime në mënyrën e përmendur më parë të natës.

Për iOS 14 të ri ka edhe disa thashetheme, megjithëse në këtë rast duket se do të ishte një sistem operativ më i lëmuar, me pak ndryshime sa i përket funksioneve, por shumë më i qëndrueshëm. Disa media pretendojnë se kjo iOS i ri do të shtojë ndryshimet në ekranin e thirrjes hyrëse, duke qenë më i ngjashëm me një njoftim dhe jo aq i menjëhershëm sa ekrani aktual që "mbulon" gjithçka që po bëjmë në atë moment të saktë. Ne do të shohim se si është e gjithë kjo dhe sa prej këtyre thashethemeve përfundojnë si një realitet, tani për tani, ato janë vetëm thashetheme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.