Thashethemet kthehen, iPhone 13 do të debutojë në ekranin gjithmonë të ndezur

Gjithmonë në koncept në iPhone 13

Ju e dini se çfarë na pëlqen thashetheme, dhe është që vit pas viti e njëjta gjë ndodh, ndërsa ne shohim se si do të jenë sistemet e ardhshme operative për pajisjet mobile Apple, gjithashtu një listë e madhe e thashethemeve që na mësojnë se çfarë mund të shohim në pajisjet e ardhshme të Apple, veçanërisht kur ne flasim për atë se si do të jetë iPhone i ardhshëm. Sot ne kthehemi me një thashethem të vjetër, dhe është që vit pas viti flitet për mundësinë që iPhone i ardhshëm ka aftësinë të ketë një ekran gjithmonë të ndezur falë teknologjisë OLED. Tani kthehu me forcë ... Vazhdoni të lexoni se ne ju japim të gjitha detajet.

E vërtetë apo jo, këtë herë vjen nga Mark Gurman përmes Bloomberg. Me sa duket Apple do të kishte porositur furnitorët e saj që të fillojnë prodhimin e 90 milion iPhone-ve të reja këtë vjeshtë. IPhone i ri që do të kishte mundësinë e ekranit gjithnjë të ndezur siç ndodh me Apple Watch. Një tipar që është i mundur falë konsumit të ulët të ekraneve OLED dhe asaj Kjo do të na lejojë të shohim orën dhe njoftimet (ose miniaplikacionet?) Gjithmonë në ekranin tonë edhe nëse pajisja është e kyçur.

Ne presim një procesor më të shpejtë A15, një notë më të vogël, një ekran të ri që do të përmirësojë jetën e baterisë dhe potencialin për një mënyrë gjithnjë të ndezur të ngjashme me një Apple Watch dhe një shpejtësi rifreskimi prej 120Hz dhe azhurnime në nivelin e kamerës që do të përmirësohen. regjistrimi.

E vërtetë apo jo ju e dini, do të duhet të presim rreth dy muaj (ose më pak) për të parë se me çfarë na befasojnë djemtë e Cupertino. Increasinglyshtë gjithnjë e më e vështirë të lëshosh lajme dhe me siguri iPhone 13 i ri është lansuar me këto lajme të vogla (ose të mëdha). Ekrani gjithmonë i ndezur ka qenë gjithmonë një thashethem i vazhdueshëm dhe unë mendoj se Apple do të përfundojë duke lansuar këtë lloj ekrani që do të jetë një ndryshim i madh kur bëhet fjalë për të parë më shumë informacion në ekranin e kyçjes. Dhe për ju, Çfarë mendoni për mundësinë e një ekrani gjithmonë aktiv?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.