Call of Duty: Mobile tani mbështet kontrolluesin

Call of Duty: Zombies Mobile

Disa ditë më parë botova një artikull që ju informon për fillimin e mënyrës zombies të Call of Duty: Mobile, një mënyrë që ishte paralajmëruar për datën 22, pa specifikuar një kohë specifike. Për shkak të ndryshimit të kohës dhe kohës së lëshimit të azhurnimit, Ai arriti në Spanjë disa orë më parë.

Por gjëja më interesante në lidhje me këtë azhurnim të ri të lojës, nuk është mënyra e zombies, të paktën për ata prej nesh që kemi kontrollues (ose PS4, Xbox ose Steelseries e Nimbus) tashmë me këtë azhurnim vjen pritet mbështetja e kontrolluesit, një opsion që duhet të ishte në dispozicion që nga fillimi i lojës.

Call of Duty: mumje

Nëse i dhanë lojës një shans për fillimin, por nuk ishte në përputhje me kontrolluesit, sikur të jetë Fortnite por jo PUBG Mobile, e kishit fshirë, është koha ta instaloni përsëri lojën që të mund të shijoni këtë titull fantastik që vë në dispozicionin tonë hartat më të njohura të ekskluzivitetit së bashku me një royale betejë dhe për disa orë mënyrën zombies, një tjetër klasik i ekskluzivitetin.

Apple Arcade dualshock ps4
Artikulli i lidhur:
Si të lidhni kontrolluesin PS4 ose Xbox One me iOS 13

Modaliteti i ri i zombies funksionon në një mënyrë të ngjashme me atë që mund të gjejmë në versionin e konsolës: ndërsa vrasim zombie, marrim pikë, pikë që mund t'i përdorim për të blerë armë nga muret dhe përmirësimet. Përveç kësaj, ne gjithashtu mund t'i përdorim ato pika për të zhbllokuar zona të reja të hartës. Objekti i lojës në thjeshtë: Qëndro i gjallë kundër një luzmë e zombies.

Nëse nuk e keni shumë të qartë se si funksionon, herën e parë që zgjedhim këtë mënyrë loje, duhet të bëjmë plotësoni një tutorial ku ata shpjegojnë se si funksionon. Ky azhurnim i ri vjen gjithashtu me azhurnimin e sezonit të 2-të, hartat e reja të Samitit dhe mënyrat e reja për një kohë të kufizuar: Një e shtënë, një vrasje, Sticks and Stones dhe pajisje të Gjuetisë.

Call of Duty: Mobile Nuk është në përputhje me të gjitha ato pajisje që nuk kanë 2 ose më shumë GB RAM, kështu që të jesh në gjendje të luash, të duhet një iPhone 6s, iPhone SE e tutje ose një iPad Air 2 ose iPad Mini 4 e tutje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

6 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Joshua dijo

  Nuk është i pajtueshëm me të gjithë kontrolluesit ose lojërat, unë kam një ipega pg 9087 dhe nuk e zbulon atë, më shumë se një muaj duke pritur për kontrolluesit të mbështesin asgjë, nëse dua të luaj me një kontrollues ps4 unë tashmë kam ps4, vidë deri tek loja kjo

 2.   Salla Ignatius dijo

  Disa përdorues kanë probleme me kontrollorët e tyre PS4, kështu që ata mund të mos jenë të vetmit që shkaktojnë probleme. Do të jetë çështje e pritjes për azhurnimet e ardhshme.

 3.   Miguel Mendieta dijo

  Në samsung galaxy a30 tim, lidhni kontrolluesin ps4 dhe kjo më lejon vetëm të lëviz karakterin, absolutisht asgjë tjetër, lidh kontrolluesin, po, por praktikisht nuk më lejon ta përdor, nëse dikush ka probleme të ngjashme që paralajmëron :(

 4.   Daniel dijo

  Pikërisht i njëjti problem me Xperia XZ3
  Levoja e duhur nuk funksionon dhe butonat X, O nuk janë konfiguruar siç duhet.

 5.   Carlos dijo

  A e di dikush se çfarë janë gamepads për CoD? Unë kam parë youtube që shërbejnë këto: https://www.e-outletstore.com/producto/e-wireless-black-controller/
  Ata më lanë atë me xbox dhe është luksoze. Nuk e di nëse dikush mund të na tregojë se si po shkon kjo?

  Ju faleminderit!

  1.    Louis Padilla dijo

   Nëse jeni në iOS 13, të dy PS4 dhe Xbox punojnë për ju. Plus që Nimbus punon gjithashtu.