Zhurma zbulohet gjatë telefonatave me iPhone 8 dhe 8 Plus

Zhurma në iPhone 8 dhe 8 Plus

Përdorues të shumtë të iPhone 8 dhe 8 Plus ata kanë filluar të raportojnë zhurma të bezdisshme kur bëjnë thirrje nga pajisjet tuaja. Me sa duket këto zhurma vijnë nga celularin e telefonit dhe madje është zbuluar në disa raste që mund të vijë edhe nga folësi i së njëjtës.

Megjithëse ato gabime të raportuara janë a pakicë, Ne do të detajojmë këto dështime me tingullin më poshtë dhe do të sqarojmë çdo dyshim që mund të lindë në lidhje me stabilitetin e saj si produkt kryesor i Apple që nga fillimi i këtij artikulli.

Zhurmë gjatë telefonatave me iPhone 8 dhe 8 Plus

Siç raportohet nga disa përdorues kur po kryejnë një telefonatë, me iPhone 8 Plus, ju dëgjoni një zhurmë e pakëndshme dhe i bezdisshëm për ngjeshjen e saktë të thirrjes, origjina e së cilës nuk dihet.

Kjo zhurmë është zbuluar si kur e bëjmë thirrjen në një mënyrë normale, me terminalin afër veshit tonë ashtu edhe kur aktivizojmë mënyra e altoparlantit në thirrjen në fjalë, megjithëse kjo e fundit nuk është raportuar shumë. Sa i përket aplikacioneve që e prodhojnë atë, me sa duket, ato janë të gjitha. Kjo është, ato thirrje në të cilat a Lidhja WiFi, një lidhje 4G ose të ngjashme ose thjesht një thirrje zanore.

Zhurmë gjatë telefonatave FaceTime

Sigurisht, siç themi, kur përdorim aplikacione të palëve të treta, të cilat na japin mundësinë për të bërë thirrje Zëri IP, të tilla si WhatsApp ose Telegram, por është zbuluar gjithashtu që edhe në aplikacionin vendas të FaceTime zhurma është akoma e pranishme.

Për më tepër, nuk ka rëndësi se ku jemi kur bëjmë thirrjen, qoftë në një vend të mbyllur apo në një hapësirë ​​të hapur, zhurma vazhdon dhe vazhdon të ndërhyjë në telefonatë. Një përdorues i iPhone 8 Plus me këtë problem ka deklaruar sa më poshtë detajon se si është zhurma dhe kur perceptohet:

It'sshtë një kërcitje e lartë, si një shpërthim audio që ndodh me ndërprerje nga altoparlanti i sipërm i kufjes gjatë telefonatave. Disa thirrje janë të mira dhe disa janë të zhurmshme. Nuk dëgjohet në kufje ose altoparlant, vetëm përmes kufjes. Personi që merr telefonatën nuk të dëgjon. Nuk e di nëse ky është hardueri apo softueri, por një gjë që më shtyu të mendoja se ka të bëjë me softuerin është se nëse kaloni në altoparlant për disa sekonda dhe pastaj ktheheni te kufja, çarjet zgjidhen për kohëzgjatja e pjesës tjetër të thirrjes. Nëse ky do të ishte një problem hardware me kufjet, bërja e kësaj nuk do të bënte ndryshim.

Mangësi e softuerit

Apple tashmë e ka vërejtur këtë dështim Unë tashmë kam dërguar disa zgjidhje që mund të tregojnë se dështimi nuk është shkaktuar nga hardueri, por e kundërta. Faji duket se ndodhet në program kështu që ju tashmë po kërkoni një mënyrë për ta rregulluar atë. Për momentin, zgjidhja e vetme që po jepet në këtë drejtim është rivendos pajisjen me cilësimet e fabrikës dhe filloni një proces fillimi me rezervimin tonë iCloud.

Përkundër këtyre dështimeve të raportuara, shumica e përdoruesve që kanë qenë në gjendje të blejnë këtë terminal nuk e kanë zbuluar këtë problem, kështu që nuk është një shifër alarmante. Deri më tani, të dhënat për këtë dështim janë të njohura vetëm në Shtetet e Bashkuara, por nëse jeni përdorues i iPhone 8 Plus në Spanjë dhe keni vërejtur ndonjë zhurmë të çuditshme, na shkruani në komente për të mësuar më shumë rreth problemit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

11 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Gerard dijo

  Përshëndetje !!
  Pikërisht ajo që keni thënë më ndodh në iPhone 8 Plus.
  Nëse dëshironi më shumë informacion, unë do të jem i lumtur t'i siguroj ato.
  të fala

 2.   Luis dijo

  Qëllimi i zotërisë !! ky lajm ka një minimum prej një jave. Ai është korrigjuar tashmë me iOS 11.0.2

 3.   Jose Miguez dijo

  Mirë!
  Këtë javë nuk kisha zgjidhje tjetër veçse të dërgoja iPhone 7 Plus në Shërbimin Teknik nën garanci pasi të kisha gjetur gabimet e mëposhtme:
  - Siri ndaloi punën.
  - Mesazhet audio në iMessage u shoqëruan me një zhurmë që bëri që mesazhi të mbetej në sfond dhe të mos kuptohej.
  - Kur përdorni kamerën e përparme, imazhi duket i përsosur, por audio kishte të njëjtën cilësi të dobët si në iMessage.
  Interesante, thirrjet dhe mesazhet audio nga WhatsApp dhe Telegram funksionuan në mënyrë perfekte (gjë që do të përjashtonte një problem hardware në fillim).
  Në të njëjtën mënyrë, kur lidha kufjet ose Parrotin e makinës sime, gjithçka u kthye në normalitet me Siri dhe zhurmat u zhdukën.
  Në një terminal me 7 muaj dhe çmimin e iPhone 7 Plus, gjithçka duhet të funksionojë po ose po.
  Padyshim që e kam rikthyer atë nga fabrika duke marrë të njëjtin rezultat.
  Them se do të më vijë të hënën e ardhshme. Në faqen e internetit të riparimit të Apple ata tregojnë se "produkti është riparuar dhe dërguar". Le të shohim se si shkon.
  Një përshëndetje.
  BouzaS

 4.   Janire Bartolomé Lecosaiz dijo

  Këtu 1 me një iphone 8 plus në versionin e fundit të iOS dhe zhurma vazhdon. Nesër kam një takim në dyqanin zyrtar

 5.   MIGDELINA GAXIOLA RUELAS dijo

  E njëjta gjë më ndodh mua jam nga Meksika dhe kur bëj një telefonatë ata nuk më dëgjojnë ose më dëgjojnë me shumë zhurmë nëse mund ta zgjidhin këtë do të ishte shumë e dobishme

 6.   maria dijo

  E njëjta gjë më ndodh me iphone 7 plus. Unë u azhurnova në IOS 12.2 dhe problemet filluan në Factime, WhatsApp dhe thirrjet video në përgjithësi, është si një altoparlant, që personi tjetër nuk e vëren por zhurma është shumë e lartë. Cfare mund te bej?

 7.   Florence Viglione Lara dijo

  Përshëndetje, unë jam Firence nga Argjentina, dje bleva iPhone 8 dhe kur flas në telefon bën zhurmë të përshkruar më sipër. Kur përdor kufjet, ajo ndalon së bërëi. Se duhet të bëj?

  1.    I drejtë dijo

   Jam i habitur që këto komente që po lexoj! Këto komente janë nga 2 vjet më parë dhe është e njëjta gjë që ndodh me iPhone 8 Plus tim, ata nuk më dëgjojnë mirë dhe bën shumë zhurmë, mesazhet e wassap vetëm dëgjojnë zhurmë dhe unë vetëm arrij të flas dhe të dëgjohem duke vendosur kufjet e mia. A di dikush diçka

 8.   FERMINA SERRANO ESCOBAR dijo

  MIR,, BLEJ NJH IPHONE 8 TAND RI N E EBAY DHE KTHYhet SE MUA MUND T I THOT NUK KAM GARANCI DHE PROBLEMI IM ISSHT::
  Kur të bëj ndonjë lloj thirrje në kokën e telefonit, një seri e bip dhe zhurma janë sot, dhe unë nuk e di se si për të zgjidhur këtë problem dhe ajo ka azhurnimin e fundit 14.3

 9.   Maria contreras dijo

  Unë jam nga Kili dhe Iphone 7 kur bëj thirrje ka një ndërhyrje të një zëri që ndërhyn në thirrje, jo e qartë por e bezdisshme kur dëgjon. Ka një zgjidhje për atë problem.

 10.   Elisa dijo

  Unë kam një iPhone 8 dhe ai tingull më ndodh në telefonata, herë del dhe herë jo, ikën vetëm kur e vendos në altoparlant. Dhe unë jam nga Spanja