Pangu Jailbreak 1.1 tani i disponueshëm me certifikatë një vjeçare

jailbreak-ios-9.2-9.3.3-anglisht

Versioni në anglisht i Jailbreak për iOS 9.3.3 që u lëshua javën e kaluar erdhi me një kufizim. Certifikata e përdorur për të nënshkruar aplikimin e Pangu zgjati vetëm shtatë ditë dhe më pas duhej të nënshkruhej përsëri çdo javë. Për fat të mirë, ekipi i zhvillimit tani ka lëshuar versionin e ri 1.1 që azhurnon Pangu Jailbreak dhe lejon një mundësi për të marrë një certifikatë që aktivizon aplikacionin për një vit të tërë.

Kur instaloni .IPA më të fundit në pajisjen me Cydia Impactor, ne do të gjejmë një mundësi të re në aplikacionin jailbreak që na thotë: "Përdorni certifikatën e ngulitur në fuqi deri në Prill 2017". Duke zgjedhur këtë opsion dhe më pas duke vazhduar me jailbreak, certifikata e instaluar do të zgjasë deri në datën e treguar, Prill 2017. Kjo do të thotë që nuk do të duhet të instaloni përsëri aplikacionin Pangu çdo javë për të rinovuar certifikatën përsëri.

jailbreak-pangu

Ky është një lajm i shkëlqyeshëm për ata që nuk janë regjistruar në programin e zhvilluesve të Apple dhe tani mund ta përdorin këtë certifikatë për të nënshkruar aplikacionin për një vit. Në rast se doni të vazhdoni me certifikatën shtatë-ditore ose të përdorni certifikatën tuaj, ne mund ta bëjmë atë në mënyrë të përsosur. Si Epo, pa kontrolluar këtë opsion të ri për të cilin po flasim.

Përdoruesit të cilët tashmë kanë hequr jailbroken pajisjet e tyre gjithashtu kanë mundësinë të fitojnë certifikatën e tyre një vjeçare. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të fshini aplikacionin jailbreak të përdorur për ta bërë këtë dhe të ri-jailbreak me versionin e ri të Pangu. Pasi ta instalojmë, ne shënojmë kutinë në fjalë dhe kështu do të marrim certifikatën tonë për një vit.

Versioni i fundit i Pangu është në dispozicion në faqen e internetit të ekipit Pangu. Nëse nuk e keni prishur ende pajisjen dhe planifikoni ta bëni, mund ta bëni duke ndjekur cilindo udhëzues të mirë që ekziston për të në faqen e ekipit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pacorro dijo

  Unë bëra atë që thonë ata këtu, u rindez për të hequr jailbreak-un, fshiva aplikacionin e vjetër pangu, instalova të riun, kontrollova kutinë 1 vjeçare dhe u rikthye përsëri në burg; ka kaluar një javë dhe çertifikata ime ka skaduar ...

 2.   aCC (@ acsiete777) dijo

  A është e vërtetë që ndryshimi i datës në një ditë më parë do të aktivizojë përsëri PANGU?