TIDAL nis aplikacionin e saj për Apple Watch me mundësinë e dëgjimit jashtë linje

TIDAL për Apple Watch

Zgjedhja e një shërbimi muzikor streaming që i ngjan shumë përdoruesit është bërë transcendentale për këto shërbime. Disa ditë më parë, Deezer publikoi se lejoi shkarkimin e muzikës nga platforma e saj në Apple Watch për dëgjim më vonë jashtë linje. Ditë më vonë, Spotify lëvizi skedën dhe lejoi diçka që nuk ishte konsideruar për vite me radhë: shkarkimi i muzikës në orën inteligjente në Big Apple, një opsion që përdoruesit kishin thirrur për një kohë të gjatë. Më në fund, Sot TIDAL bashkohet, me fillimin e një aplikacioni për Apple Watch me shumë mundësi, përfshirë shkarkimin e muzikës për të dëgjuar jashtë linje.

Aplikacioni TIDAL për Apple Watch është tani i disponueshëm

La Aplikacioni TIDAL për Apple Watch Tani është zyrtarisht në dispozicion në të gjithë botën. Për ta shkarkuar, mjafton ta kërkosh në App Store nga vetë ora dhe ta shkarkosh. Në momentin që aktivizohet, do të shfaqet një kod alfabetik me 5 shkronja. Tjetra, nga iPhone-i ynë do të fusim link.tidal.com dhe do të fusim kodin që shfaqet në ekranin e orës. Ne do të klikojmë "Vazhdo" në faqen e internetit të iPhone dhe "Bërë" në Apple Watch dhe mund të përdorim aplikacionin.

Aplikacioni në fjalë ofron gjithçka që ju nevojitet për të kontrolluar riprodhimin e shërbimit. Për më tepër, TIDAL ofron tre çelësa:

  • Dëgjoni pa lidhje: Ne mund të dëgjojmë muzikë nga TIDAL direkt nga Apple Watch, pavarësisht nga iPhone.
  • Dëgjo jashtë linje: Përveç kësaj, mund të shkarkoni lista për luajtje, albume ose këngë për t'i dëgjuar më vonë pa një lidhje interneti.
  • Muzikë pa reklama: Falë pajtimit në shërbim, i gjithë riprodhimi do të bëhet pa reklama, si në pajisjet e tjera në të cilat TIDAL ka një aplikacion.

Apple Watch dhe TIDAL

Artikulli i lidhur:
Kështu që mund të shkarkoni këngë nga Spotify në Apple Watch për të dëgjuar jashtë linje

TIDAL është një shërbim muzikor i transmetimit të abonimit. Nëse nuk jeni ende pajtimtar, por do të interesoheshit, ata i vendosin në dispozicion për përdoruesin e ri provë një mujore. Në fund, tarifa e pagesës do të fillojë të tarifohet. 9,99 euro në muaj, një çmim i ngjashëm me pjesën tjetër të shërbimeve muzikore në skenën aktuale.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.