TikTok për iOS është përditësuar me titra automatike dhe përkthim në më shumë gjuhë

TIK Tok

Para disa muajsh isha në dhomën e pritjes së një spitali, ndërsa ata i bënë një operacion të vogël (asgjë serioze) djalit tim. Meqenëse zakonisht nuk mbaj lojëra në iPhone, vendosa t'i instaloj TIK Tok për të hedhur një sy dhe për të ndenjur. Gabim i madh.

Më duhet të them që jam i varur nga aplikimi i mallkuar i hundës, madje kam ngarkuar disa gjëra për argëtimin e familjes dhe miqve të mi. (Nuk do ta zbuloj llogarinë time nga sikleti). Tani po merrni një përditësim interesant në lidhje me titra automatik y përkthim në kohë reale. Ajo që më mungonte...

TikTok sapo njoftoi sot se po zgjeron aksesueshmërinë dhe mjetet e tij të përkthimit në një përditësim të ri aplikacioni. Pas hapjes së opsionit titra Në vitin 2021, aplikacioni po zgjeron listën e gjuhëve për titrat automatike dhe veçoritë e përkthimit në kohë reale. Lajm i mirë për të gjithë ne që jemi të varur nga aplikacioni.

Duke shpresuar të ulë pengesën gjuhësore për të sjellë përmbajtje argëtuese globale për më shumë përdorues, TikTok po prezanton një gjenerim të ri të titrave dhe mjet përkthimi për të gjithë përdoruesit që flasin gjuhët e mëposhtme: anglisht, portugalisht, gjermanisht, indonezisht, italisht, koreanisht, mandarin, spanjisht dhe Turk.

TikTok për iOS gjithashtu përfshin përkthime për titrat dhe përshkrimet e videove, të cilat do t'i ndihmojnë përdoruesit të shijojnë përmbajtjen në platformë përtej gjuhës së saj origjinale. Aplikacioni përkthen gjithashtu teksti i ngulitur e videove, për të lehtësuar shikimin për të gjithë përdoruesit.

Planet TikTok zgjeroni këto veçori në më shumë përdorues dhe gjuhë në muajt e ardhshëm. Me këto veçori të zbatuara që nga sot, mund të duhen disa ditë që të merrni përditësimin e aplikacionit në fjalë në iPhone tuaj, padyshim në varësi të vendit ku jetoni.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.