Tim Cook planifikon të japë dorëheqjen pas një "lançimi të madh" të ri

Tim Cook dhe Pedro Sánchez

Vdekja e Steve Jobs ishte një goditje e madhe në shumë aspekte për Apple, jo vetëm për biznesin. Sidoqoftë, kompania ishte "në duart" e Tim Cook, një CEO i cili ka provuar të jetë kompetent dhe efektiv pavarësisht se nuk ka miratimin e të gjithë drejtuesve.

Pas gati dhjetë vitesh në krye, Tim Cook konsideron të bëjë një hap në anën pasi prezantoi një produkt të ri të mrekullueshëm dhe dha dorëheqjen. Kështu planifikon kompania Cupertino, e cila nuk do t’i lërë asgjë vullnetit të lirë, të ardhmen e saj afatmesme pa Tim Cook.

Nga Mark Gurmann, Ky analist që na shet tym, si dhe ar të pastër, ka qenë i dyshimtë për vazhdimësinë në kohën e Tim Cook, CEO aktual dhe pjellor i Apple i cili ka ditur të thyejë thelbin e kompanisë me lëvizje që nuk do t’i kishim imagjinuar kurrë , nga personalizimi në Widgets, përmes një hapjeje të sistemit operativ të paparë më parë dhe pse të mos e them ... Ai solli një majë shkruese të urryer në produktet e Apple!

Sipas Gurman:

Ka sinjale të përziera. Ndjenja brenda Apple është se Cook është duke pritur për lansimin e një produkti të ri përçarës, i cili mund të jetë syze të realitetit virtual ose një makinë. Sipas mendimit të tij, kompanitë e Silicon Valley duhet të përbëhen nga të rinj, kjo është arsyeja pse ai konsideron se koha e tij në Apple po kalon.

Në gusht 2011, i propozuar nga vetë Steve Jobs, drejtori ekzekutiv i Apple mori stafetën dhe deri atëherë ai kishte arritur të përmirësohej vetëm vit pas viti. Ne jemi dakord që ju nuk keni goblin që karakterizoi Steve Jobs, Por pa dyshim për drejtuesit dhe aksionerët e kompanisë do të jetë e vështirë të krahasohet me punën që Cook ka bërë në këtë dekadë, a do të shënojë largimi i tij fillimi i fundit për Apple?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.