Tjetra, një mënyrë tjetër për të analizuar muzikën në bibliotekën tuaj Apple Music

Të dëgjosh muzikë është një detyrë që pothuajse të gjithë e bëjnë një herë në ditë. Kjo është arsyeja pse të kesh një bibliotekë të mirë në aplikacionin tonë të preferuar është thelbësore për të shijuar muzikën tonë të preferuar. Falë shërbimeve të transmetimit, ne mund të marrim të gjithë muzikën që duam pa u shqetësuar nëse do ta shkarkojmë ose jo atë këngë të preferuar. Megjithatë, ndonjëherë biblioteka jonë e muzikës është e madhe dhe listat e dëgjimit gjithashtu. Faleminderit Tjetër ne mund të analizojmë të gjithë bibliotekën tonë muzikore dhe ta hetojmë atë falë numri i opsioneve dhe lista e dëgjimit alternativa që na ofron, në përputhje me bibliotekën tonë aktuale.

Analizimi i bibliotekës suaj të Apple Music nuk ka qenë kurrë më i lehtë me Next

Tjetra është mënyra më e lehtë për të shijuar këngët që tashmë i njihni dhe i doni. Shtë një aplikacion që do të dëshironi ta përdorni çdo ditë.

Tonë biblioteka e muzikës është e madhe. Kemi shumë listë dëgjimi dhe këngë që i shtojmë por kurrë nuk i dëgjojmë dhe kjo është turp. Falë këtij aplikacioni, Tjetra, mund të kujtojmë cilat janë këngët tona të preferuara, ato që kemi riprodhuar më shumë, ato që kemi më të braktisura dhe, natyrisht, zhvillimin e listave të reja të dëgjimit në përputhje me shijet tona. Aplikimi u krijua falë API MuzikKit që ju lejon të lidheni me Muzikë Apple

Për të qenë në gjendje ta përdorni këtë aplikacion në mënyrë të përsosur, janë të nevojshme dy kërkesa: keni një llogari Apple Music dhe keni të paktën 100 këngë në listat e dëgjimit. Pasi të plotësohen këto kërkesa, magjia e Next fillon me funksionet e saj kryesore:

 • DJ magjik: një nga opsionet më të mira në aplikacion. Klikoni mbi këtë mjet dhe do të filloni të dëgjoni këngë dhe këngë që do të duash, sepse Next analizon riprodhimet tuaja dhe do të riprodhojë ato këngë që ju pëlqejnë më shumë dhe nga artistët tuaj të preferuar. Ju nuk do të duhet të kaloni nëpër këngë sepse të gjitha ato do të jenë zgjedhur nga ju në një moment.
 • Listat e dëgjimit të krijuara për ju: Ekziston edhe një seksion me lista leximi të personalizuara në lidhje me bibliotekën tuaj dhe zakonet e lojës: "25 këngët më të luajtura", "më të luajturat nga një artist i caktuar", "këngët e harruara" ... Kjo listë e fundit për luajtje përmban ato këngë që keni në bibliotekën tuaj të muzikës që keni dëgjuar pa ndërprerje në të kaluarën, por nuk keni luajtur kohët e fundit.
 • Harruar: Në këtë listë dëgjimi do të gjeni ato këngë që keni në bibliotekën tuaj, por që nuk i keni luajtur kurrë. Mos harroni ata!

Nëse dëshironi të shijoni këto funksione, thjesht duhet të shkoni në App Store dhe shkarko Next, një aplikacion i dobishëm dhe argëtues me një çmim prej 5,49 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Keko dijo

  Pothuajse 6 € për të më mësuar këngët që unë tashmë e di që më pëlqen TJETXR !!