TomTom lëshon tre pajisje të reja për të monitoruar aktivitetin tonë fizik

tomtom-shkëndijë-aventurier

Gjatë këtyre ditëve IFA 2016 po mbahet në Berlin. Në këtë panair prezantohen të gjitha risitë teknologjike që së shpejti do të arrijnë në treg. Disa ditë më parë ju informuam për Galaxy Gear S3 të ri, ora inteligjente e firmës koreane që ka qenë kaq e suksesshme vitin e fundit. Firma ASUS gjithashtu ka lansuar gjeneratën e tretë të orës së saj të smar, një orë inteligjente me performancë, pamje dhe çmim të lakmueshëm për shumë prodhues. Por duke lënë mënjanë orët inteligjente, ne gjithashtu mund të gjejmë sasitë që na lejojnë të monitorojmë të gjithë aktivitetin fizik që bëjmë çdo ditë. TomTom nuk dëshiron të lihet jashtë këtij tregu dhe ka lansuar tre modele të reja: Spark 3, Touch dhe Adventurer.

tomtom-shkëndija-3

Modeli më i lirë që kompania ka lansuar është TomTom Touch, një model që kryen të njëjtat funksione si çdo brez matës, por ndryshe nga shumica, ai u drejtohet njerëzve që vizitojnë palestrën çdo ditë. Mat masën trupore dhe indeksin e muskujve Përveç kësaj që keni një sensor të rrahjeve të zemrës dhe një hapës dhe kaloritë e djegura. Ai do të dalë në treg në tetor për 130 euro.

TomTom Spark 3 përfshin GPS dhe të gjithë ata njerëz që lështë si eksplorimi i rrugëve të reja ose ecje në këmbë ose vrapim, itinerare që më vonë mund t’i ngarkojmë në serverat e kompanisë në mënyrë që ato të jenë të disponueshme për përdoruesit e tjerë. Spark 3 dhe Runner 3 janë përgjegjës për numërimin e secilit prej hapave që bëjmë gjatë gjithë ditës, si dhe monitorimin e të gjitha seancave që bëjmë në palestër, përfshirë notin. Të dy modelet do të dalin në treg në tetor të këtij viti për 249 euro.

tomtom-aventurë

Modeli i tretë, Aventurier integron një GPS dhe është krijuar për aktivitete të tilla si Sky dhe Snowboard. Sensori i tij i rrahjeve të zemrës monitoron rrahjet tona të zemrës në çdo kohë dhe na informon për çdo anomali. Brenda mund të gjejmë gjithashtu një barometër, busull ... me të cilin ne mund të dimë në çdo kohë shpejtësinë, lartësinë, shkallën e prirjes sonë ... Lidhur me autonominë, prodhuesi siguron që do të jetë e mjaftueshme për të mbuluar nevojat tona ditore pa vuajtur nga bateria e pajisjes sonë. Ideale për më aventureske. 350 euro do të jetë çmimi i kësaj pajisjeje kur ajo të dalë në treg në tetor të këtij viti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.