Transferoni libra nga iPad në Kindle nga aplikacioni iPadOS 13 Files

Leximi i librave nuk është si dikur. Çdo ditë shohim dhjetëra njerëz që lexojnë në pajisjet e tyre, libra elektronikë, tableta, kompjuterë dhe celularë. Gjithashtu, mekanizmi i vendosjes së librave në këto pajisje është bërë edhe më i lehtë. iPadOS 13 dhe iOS 13 solli me vete aftësinë për të lexuar pajisje të jashtme të ruajtjes (USB, HDD, SDD) dhe madje edhe të luajë me transferimin e të dhënave nga iPad juaj në pajisjen në fjalë. Kjo është ajo që ne mund të bëjmë mbylljen e ndezjes në iPad ose iPhone tonë: Merrni shpejt libra nga aplikacioni juaj Files në Kindle.

Duke përfituar nga aplikacioni Files me iPadOS ose iOS 13 dhe një Kindle

Aplikacioni Files ju lejon të përdorni të gjitha dokumentet tuaja dhe t'i menaxhoni ato sidoqoftë që dëshironi nga një vend. Dhe iPadOS vendos mënyra të reja për të parë, punuar dhe shpërndarë skedarët tuaj në majë të gishtave tuaj.

Gjëja e parë që do të duhet të bëjmë është të kemi një Përshtatës USB-C në USB-A në rastin e iPad Pro, ose a Përshtatës rrufe në USB-A. Në këtë mënyrë ne mund ta lidhim Kindle me pajisjen tonë iOS. Kur lidhim pajisjen, nëse hyjmë në aplikacionin Files, do të shohim se ajo e zbulon atë si një pajisje kujtese e lëvizshme (siç është një USB). Pra, manovra është shumë e thjeshtë: transferoni skedarë nga pajisja juaj në Kindle.

Për këtë, ne mund të përdorim dyqanet e ndryshme të librave në internet që lejojnë shkarkimin në formatin Kindle ose Epub. Shtë e rëndësishme që kur biem dakord të shkarkojmë këto lloj skedarësh Le të sigurohemi që ta shkarkojmë në pajisjen tonë. Të gjithë skedarët që shkarkojmë shkojnë direkt në dosjen "Shkarkime" të aplikacionit Files. Pasi të kemi librat në formatin e duhur, do të kthehemi te aplikacioni dhe do t'i lokalizojmë këto skedarë.

Klikoni në "Zgjidh" dhe zgjidhni skedarët në fjalë. Dhe klikoni në ikonën e lidhës, për të zhvendosur librat. Ne do të duhet të zgjedhim që vendndodhja e destinacionit të jetë Kindle. Dhe gati! Ne shkëputim USB-A nga adaptori ynë dhe do të kemi në dispozicion librat e rinj pa pasur nevojë të kemi një laptop. IPad dhe iPhone janë bërë më të shkathët me veçoritë e reja në aplikacionin Files.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.