BitTorrent njofton televizionin drejtpërdrejt BitTorrent, P2P

Drejtpërdrejt BitTorrent

Sa herë që shikoj TV për ca kohë (pa bërë asgjë tjetër) mendoj se televizioni në ajër është shumë i keq, jo, si më poshtë. Unë e di se do të ketë njerëz që nuk pajtohen me mua, por, për shembull, transmetimi i një ndeshje javore futbolli në të cilën dy skuadra nga fundi i tabelës përballen me njëra-tjetrën ose filma nga 15 vjet më parë nuk është saktësisht përmbajtja më e mirë e mundshme. Por së shpejti do të thirret një opsion i ri televiziv streaming BitTorrent Drejtpërdrejt, do të funksionojë duke përdorur P2P dhe mund të jetë një ndryshues i lojërave.

BitTorrent Live do të jetë një platformë video streaming që do të transmetojë lajme, sporte, muzikë, teknologji dhe kulturë rinore. Kanalet do të transmetojnë drejtpërdrejt dhe, të paktën fillimisht, do të jenë vetëm në dispozicion për Apple TV, iOS, Mac dhe Android, kështu që do të lërë mënjanë Windows, sistemin operativ të Microsoft që drejton shumicën e kompjuterëve në botë.

BitTorrent Live do të ofrojë kanale televizive transmetuese

Mundësuar nga protokolli ynë i drejtpërdrejtë dhe i patentuar i transmetimit të drejtpërdrejtë peer-to-peer, BitTorrent Live u mundëson audiencave të mëdha të shikojnë video të drejtpërdrejta me më pak se 10 sekonda latente dhe pa nevojën e një CDN të shtrenjtë ose parapamjeje.

Logjikisht, dhe megjithëse ata janë përpjekur të distancohen prej tij, sapo të lexojmë fjalën BitTorrent ne e mendojmë atë ndarja e skedarëve dhe pirateri dhe kemi dyshime në lidhje me përmbajtjen që do të jetë në dispozicion. Në fillim, ekipi i BitTorrent thotë se ata do të bëjnë të disponueshëm për ne kanale të tilla si Fightbox, Newsmax, NUsucTV, One World Sport, OpenNews TV ose TWiT por, duke e ditur trajektoren e tyre dhe madje edhe nëse mund të gaboj, nuk do të befasohesha nëse platforma e tyre do të përdoret së shpejti për të "ndarë" kanalet me pagesë.

BitTorrent Live do të jetë në dispozicion për Apple TV këtë javë, por gjithsesi do të duhet të presim deri në muajin tjetër që të mund ta përdorim atë në iOS dhe OS X. Nëse dëshironi, mund të regjistroheni në faqe interneti për të marrë një njoftim në momentin e saktë të nisjes së tij.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   i matur dijo

  Po gjithçka është shumë e bukur, por a është ekskluzivisht edhe për SH.B.A. apo Spanjën? A do të jetë në disa gjuhë apo në anglisht?

 2.   scl dijo

  Filmat e vjetër pëlqejnë shumë njerëz dhe dy ekipe nga fundi i tabelës mund t'i pëlqejnë gjithashtu, veçanërisht tifozët e atyre dy ekipeve. Jo gjithçka është Madrid apo Barcelona. Ju mund të shihni në lajme që ekzistojnë vetëm këto dy qytete. Problemi është sasia e reklamave që ka. 15 minuta reklama nuk janë normale dhe i bën njerëzit të fikin televizorin ose të kërkojnë në faqe të tjera për përmbajtje që u intereson ... si në internet. Prandaj, TV është aq i keq sa thoni ju.