Tre shitës të Apple tregojnë rezultatet e tyre financiare dhe po, të gjithë përmirësohen

Dhe në këtë rast po flasim për tre furnitorë të rëndësishëm të kompanisë Cupertino që kanë treguar rezultatet e tyre financiare për këtë tremujor të fundit dhe padyshim që në të gjitha rastet janë pozitivë. Pegatron, Wistrom dhe Taiwan Invetec, ata tregojnë numrat e tyre të mirë para investitorëve dhe pjesës tjetër të markave.

Padyshim që raportet duhet të jenë pozitive që nga ajo kohë modeli i ri iPhone X dhe produkte të tjera të tilla si AirPods ose Mac kanë parë një rritje të shitjeve gjatë këtij tremujori, kështu që është e qartë se furnizuesit e ndryshëm të firmës së Amerikës së Veriut gjithashtu kanë një numër të mirë për të treguar.

Pegatron ka të ardhura prej 5,52 miliardë dollarësh Për këtë muaj tetor 2017, kjo do të thotë se ata kanë rritur përfitimet e tyre me 8,34% gjatë këtij muaji dhe me 10,14% në vit. Nëse shkojmë te Winstron na tregon të ardhura prej 2,98 miliardë dollarë për këtë muaj, me një rritje prej 12,37% dhe një rritje vjetore prej 36,81%.

Më në fund kemi prodhuesin e Apple AirPods, Taiwan Inventec, tregon rezultate disi “inferiore” ndaj pjesës tjetër por duke u rritur njësoj. Ne po flasim për të ardhura prej 1,43 miliardë dollarësh gjatë këtij muaji të kaluar të tetorit që përfaqësojnë një rritje prej 0,45% krahasuar me të njëjtin muaj të vitit të kaluar dhe prej 16,54% më shumë në llogaritjen e vitit. Aktualisht oferta AirPods është stabilizuar dhe është e mundur të blini kufje pa tel pa pasur nevojë të prisni shumë kohë për ta, diçka që ndodhi në kohën e lëshimit zyrtar të tyre dhe vazhdoi muaj më vonë.

Përfundimi i asaj që thonë këto të dhëna për aktivitetin në Apple dhe furnitorët e saj është se ato janë me të vërtetë të fuqishme në tregun e sotëm. Të gjithë ata që kanë fatin të jenë furnitorë të produkteve për Apple janë të ekspozuar ndaj shumë presioneve dhe kontrolleve të të gjitha llojeve, por të gjithë ata tregojnë llogari të shëndetshme financiare dhe kjo është shumë e rëndësishme sot.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.