Monster Hunter Stories + në lojën e re të disponueshme në Apple Arcade

Tregime për Gjuetarët e Përbindëshve +

Monster Hunter Stories + është loja e re që tani është në dispozicion në Apple Arcade, një lojë që tIsshtë gjithashtu në dispozicion në App Store  (pa +) dhe që ka një çmim prej 19,99 euro. Sidoqoftë, titulli i disponueshëm në Apple Arcade, është i disponueshëm për përdorim dhe kënaqësi në këmbim të 4,99 euro në muaj.

Në përshkrimin e titullit për Apple Arcade, Capcom, zhvilluesi i këtij titulli thotë se përmbajtja e disponueshme në versionin e Apple Arcade Shtë e njëjtë me atë të disponueshëm në aplikacionin e disponueshëm në App Store për 19,99 euroSidoqoftë, nuk është i njëjti version i disponueshëm për tastierat e tjera.

Monster Hunter Stories +, fillon pranë fshatit Riders, ku tre miq të rinj (protagonisti jemi ne, Lilia dhe Cheval), ata takojnë një vezë me shkëlqimMe Tre të rinjtë fillojnë të imitojnë ritin lidhës, një rit që për habinë e tyre përfundon duke punuar dhe veza çel.

Tregime për Gjuetarët e Përbindëshve +

Nga kjo vezë, del një foshnjë Rathalos, një përbindësh fluturues i njohur më mirë si mbreti i qiejve. Ata marrin foshnjën, të cilën e quajnë Ratha, dhe e çojnë në fshat. Me të arritur në fshat, shefi na quan Kalorës ndërsa miqtë tanë Cheval dhe Lilia shkojnë rrugët e tyre të ndara. Në atë moment, ne takojmë Naviou dhe nisemi me të në një aventurë në botën e gjuetarëve.

Gjatë lojës, ne duhet merrni më shumë Monsties dhe vendosni një lidhje me ta, e cila do të na detyrojë të eksplorojmë zona të gjera dhe galeri për të gjetur fole përbindëshi nga ku duhet të marrim vezët për të marrë Monsties të reja.

Monster Hunter Stories + na ofron një mënyrë multiplayer, megjithatë, ne mund të luajmë vetëm me miqtë e tjerë Ata gjithashtu po luajnë versionin e disponueshëm në Apple Arcade, jo versionin në dispozicion në App Store për 19,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.