Instagram lançon Stories pa pasur frikë se mund të akuzohet për kopjim të Snapchat

Instagram-Tregime

Instagram është rrjeti social që ka pësuar më shumë evolucion dhe rritje në dy vitet e fundit, ne gjejmë një rrjet social që pas blerjes nga Facebook humbi të gjithë identitetin e tij, dhe është bërë një mënyrë për të ndarë fotografitë tona shpejt dhe të thjeshtë, megjithëse ato kanë pak ose aspak lidhje me artistikën, dhe është bërë një matëse e egos në të gjithë botën. Sidoqoftë, Facebook nuk mund të fajësohet kurrë që nuk e bën mirë punën e tij kur bëhet fjalë për azhurnimet. Instagram lançon Stories pa pasur frikë se mund të akuzohet për kopjim të Snapchat, pasi me pak fjalë, është praktikisht një Snapchat.

Suksesi i Snapchat është gjithashtu i pakundërshtueshëm, askush nuk mund ta mohojë atë. Instagram-i donte të merrte më të mirën e Snapchat dhe ta bënte të tyren. Tani do të gjejmë fotografi që mund t'i ngarkojmë në Tregime dhe që ato do të zhduken gradualisht brenda 24 orësh. Pa dyshim, është një synim i qartë për të përfituar nga funksionaliteti që e ka bërë Snapchat kaq të famshëm. Ja se si e shesin zhvilluesit e Instagram-it:

Çfarë ka të re në versionin 9.0

Prezantimi i Instagram Stories, një tipar i ri që ju lejon të ndani të gjitha momentet e ditës, jo vetëm ato që dëshironi të mbani në profilin tuaj. Ndërsa ndani foto dhe video, ato shfaqen së bashku në formatin e filmit - historia juaj.

• Ndani të gjitha videot dhe fotot që dëshironi në historinë tuaj. Shtoni tekst dhe përdorni mjete vizatimi për t'i sjellë ato në jetë. Ata zhduken pas 24 orësh dhe nuk do të shfaqen në rrjetin e profilit tuaj ose në burimin e lajmeve.
• Shihni historitë e njerëzve që ndiqni në një lokal në krye të seksionit të lajmeve; nga miqtë tuaj më të mirë te llogaritë tuaja të preferuara të njohura.
• Plus, mund t'i shikoni me ritmin tuaj: trokitni lehtë për të shkuar prapa ose përpara, ose rrëshqitni për të shkuar në historinë e dikujt tjetër.
• Komentoni çdo histori duke dërguar një mesazh privat tek ai person në Instagram Direct. Ndryshe nga postimet e rregullta, historitë nuk kanë një buton "Like" dhe nuk mund të komentohen publikisht.
• Cilësimet e privatësisë së llogarisë suaj vlejnë për historinë tuaj. Rrëshqitni lart për të parë se kush ka parë secilën nga videot dhe fotot në historinë tuaj. Ju gjithashtu mund ta fshehni të gjithë historinë nga njerëzit që nuk doni të shihni, edhe nëse ata ju ndjekin.
• Theksoni një foto ose video specifike në histori duke e postuar në profilin tuaj.

Një kopje e qartë e Snapchat

Snapchat për iPhone

Ne nuk e dimë nëse, si me Snapchat, përdoruesit do të marrin njoftime kur përdoruesit e tjerë marrin pamje nga ekrani i Tregimeve të tyre. Se nëse, duke e njohur Facebook-un, ajo që prek përfundon duke u bërë ari, kështu që mendoni se ky funksion i ri do të jetë një sukses dhe do të jetë i preferuari i përdoruesve për një kohë të gjatë. Realiteti është se Snapchat, megjithëse është një aplikim nga këndvështrimi im jo shumë intuitiv, ka hirin e tij dhe është ajo që e ka popullarizuar atë në këtë mënyrë. Ajo që është e qartë është se me këtë pjesë të re të Instagram, ekipi i Snapchat po kafshon thonjtë, sepse mund të jetë një grusht shteti. Mos harroni se Instagram ka një numër më të lartë të përdoruesve sesa Snapchat.

Cfare mendoni ju A do të përfundojnë historitë e Instagram-it Snapchat impulsive? Ndërkohë unë jam disi skeptik për të parë se si përdoruesit e marrin këtë veçori të re. Ajo që është e qartë është se Facebook nuk ndalet dhe tashmë ka imituar Periskopin, duke shtuar video të drejtpërdrejtë në aplikacionin tuaj, diçka që ka lënë shumë në hije Periskopin. Nuk do të na habiste aspak nëse do të mbaronte Snapchat në të njëjtën mënyrë. Ne do të jemi në azhurnim me lajmet dhe na tregoni se çfarë mendoni për këtë opsion të ri në Instagram, ne gjithmonë duam të dimë mendimin tuaj në iPhone News.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.