Tregu për iPhone të rinovuar gjithashtu do të mbërrijë në Indi

iphone-5s-indi

Nuk janë të pakta kompanitë që mendojnë se Indi Marketshtë tregu më i rëndësishëm në zhvillim për t'u kujdesur për momentin. Kjo është arsyeja pse kompani si Apple po bëjnë bast për vendin Indian, duke arritur marrëveshje me dyqanet në Indi për të shitur pajisjet e tyre dhe planet e tyre po hapin edhe Dyqanet e Apple në vend. Gjithashtu, siç u theksua The Times of India, Tim Cook dhe kompania kanë vendosur që të sjellin Indinë iPhones rinovuar.

Kompania Cupertino aktualisht po kërkon leje nga Qeveria e Indisë për të sjellë pajisje që më parë i përkisnin njerëzve të tjerë në vend, diçka që ka bërë duke dorëzuar një kërkesë zyrtare në Ministrinë e mjedisit dhe pyjeve. Për ata që nuk e dinë, termi Refurbished, i njohur gjithashtu si i rinovuar ose i rikonstruktuar, përdoret për të thirrur pajisjet që një përdorues i pakënaqur i ka kthyer për shkak të një defekti dhe që kompania në fjalë i ka shqyrtuar dhe riparuar dhe më vonë e ka hedhur përsëri në shitje për një çmim më të ulët se sa kishte kur ky ishte i ri.

Indianët do të jenë në gjendje të blejnë iPhone të Riparuar

«Një aplikacion i Apple që kërkon të importojë iPhone të çertifikuar në pronësi paraprake për shitje në Indi dhe të prodhojë iPhone të çertifikuar në pronësi paraprake në Indi është marrë nga Ministria e Mjedisit dhe Pyjeve«, Ministri i Telekomunikacionit Ravi Shankar Prasad.

Ky informacion i ri vjen pasi mësoi qëllimin e Apple për të dyfishin e pjesës së tregut nga telefoni juaj inteligjent në Indi. Muajin e kaluar u bë e njohur se kompania që drejton Tim Cook është afër hapjes së dyqaneve të saj Apple në vend, kështu që nuk do të ishte më e nevojshme të shisnin pajisjet e saj në dyqanet e autorizuara. Pas disa vitesh në të cilat shitjet e iPhone janë rritur falë Kinës, gjithçka duket se tregon se Apple dëshiron të bëjë të njëjtën gjë, por këtë herë në vendin Indian.

Në çdo rast, gjithçka duket se tregon se shitjet e iPhone do të bien këtë vit për herë të parë që kur smartphone i mollës doli në shitje në 2007. Por, kush e di, ndoshta në 2017 ato do të tejkalojnë shitjet e arritura në 2015. do të shohim apo do të jetë fillimi i rënies së iPhone?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.