Treni Apple Car ikën dhe ne mund ta shohim kurrë

Sigurisht që nuk ka asnjë lajm të qartë që na bën të mendojmë se ky projekt i Apple për të krijuar një makinë inteligjente është i mundur. Është e vërtetë që kemi pasur shumë lajme, thashetheme, rrjedhje dhe detaje të tjera për mundësinë që kjo automjet të shohë dritën e ditës në një moment, por duhet të jemi të vetëdijshëm për realitetin dhe Duket se kjo makinë Apple është më shumë një tufë thashethemesh sesa realitet.

Askush nuk mund të konfirmojë me siguri se ky projekt nuk ekziston apo ka ekzistuar, Ajo që ne dimë është se nuk ka asgjë që sugjeron se kjo makinë inteligjente do të shohë dritën së shpejti. Ajo që mund të shpresojmë është softueri që mund të tregtohet për projektet e krijuara, megjithëse është e vërtetë që kjo është gjithashtu një pasiguri tani dhe asgjë nuk është e mbyllur me askënd...

Një rrjedhje e re duket se tregon se projekti Apple Car po braktiset

Duhet të nisemi nga baza që nuk është e qartë nëse do të ishte apo jo fitimprurëse për Apple të prodhonte një makinë inteligjente, por kjo është diçka që ata do ta kenë studiuar dhe do ta dinë më mirë se ne. Ajo që është e qartë është se analisti i specializuar Ming-Chi Kuo tregon në një postim në Twitter se për momentin gjithçka është mjaft e ndalur. ai madje “flet për një projekt të shpërbërë”.

Gjatë gjithë kësaj kohe ne kemi parë lajme dhe thashetheme për mundësinë që Apple të prodhojë një makinë inteligjente të markës së saj, por ikja e inxhinierëve, shpërbërja praktike e ekipit të punës dhe një projekt i paqëndrueshëm për ta thënë në një farë mënyre, bën mendojmë se kjo shkon shumë nëse përfundon ndonjëherë duke arritur. Për momentin duket se gjithçka është në Stand By deri më vonë, do të shohim se çfarë do të përfundojë me kalimin e kohës.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.