Truket më të mira për AirPods Pro 2

Ne përzgjodhëm truket më të mira për të përfituar sa më shumë nga AirPods Pro 2 tuaj të ri, nga cilësimet e fshehura te veçoritë që nuk e dinit kurrë se ekzistonin.

AirPods Pro 2 janë kufje fantastike me konfigurim automatik që vështirë se kërkon kontributin tuaj. Por ato ofrojnë shumë më tepër nga sa mund të imagjinoni falë disa konfigurimeve të fshehura dhe funksionaliteteve pak të njohura që i çojnë shumë përtej asaj që janë kufje të thjeshta për të dëgjuar muzikë.

AirPods Pro 2 dhe iPhone

Kjo është arsyeja pse ne kemi zgjedhur truket më të mira të konfigurimit dhe funksionet më të mira "të fshehura", në mënyrë që të përdorni ato që ju pëlqejnë më shumë dhe të përfitoni nga potenciali i jashtëzakonshëm i këtyre kufjeve. Shumë nga këto funksione janë gjithashtu të zakonshme për modelet e tjera AirPods., kështu që nëse nuk keni AirPods Pro 2 të ri, prapë mund të përfitoni nga disa prej tyre.

 • Personalizo tingullin e AirPods: Mund të modifikoni barazimin e tyre në mënyrë që të lëshojnë tingullin më të mirë që mund të dëgjojnë veshët tuaj.
 • Riemërto AirPods kështu që ju mund t'i identifikoni lehtësisht.
 • Përshtatja e jastëkut të provës për t'u siguruar që mbyllja është e saktë dhe mund të dëgjoni zërin dhe të izoloni zhurmën sa më shumë që të jetë e mundur.
 • Kontrolli i vëllimit, një veçori ekskluzive e këtyre AirPods Pro 2 të reja.
 • Rregulloni kontrollet për të kaluar ndërmjet mënyrave të ndryshme të zërit ose për të thirrur Siri.
 • Anulimi i zhurmës me vetëm një kufje
 • Kontrolloni zërin hapësinor, duke e konfiguruar atë në anatominë tuaj dhe duke ditur se si të kontrolloni opsionet e ndryshme që ju ofron.
 • Njihni baterinë e mbetur pa pasur nevojë të hapni kapakun ose të keni iPhone pranë.
 • Gjeni AirPod-et e mia në Maps, duke lëshuar tinguj dhe me sistemin e saktë të vendndodhjes.
 • Njoftoni njoftimet dhe thirrjet për të zbuluar se çfarë thotë mesazhi i WhatsApp që mbërriti, ose kush po ju telefonon pa parë celularin tuaj.
 • Dëgjo zhurmat e sfondit pa pasur nevojë për aplikacione të palëve të treta, për t'u përqendruar ose për t'u çlodhur.
 • dëgjoni drejtpërdrejt, duke përdorur iPhone tuaj si mikrofon dhe AirPods si kufje.
 • Ndani audio me AirPods të tjerë, për të dëgjuar diçka me një person tjetër, secili me kufjet e tij.

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.