TOP 10 funksionet e Apple Watch për jetën e përditshme

Funksionet më të avancuara të Apple Watch janë të njohura për shumicën, por ka shumë gjëra të tjera që mund të bëjmë me të, me sa duket më pak të rëndësishme, por që në fund ju përdorni shumë më shpesh dhe ju lehtësojnë shumë gjëra. Këto janë 10 funksionet që përdor më shumë në Apple Watch.

Ne nuk do të zbulojmë se si Apple Watch monitoron stërvitjen tuaj, ose se si mund të kujdeset për shëndetin tuaj duke zbuluar anomalitë në ritmin e zemrës, duke monitoruar gjumin ose duke zbuluar rëniet. Janë funksione që e bëjnë atë përpara shumicës së orëve inteligjente në treg, që mund ta bëjnë atë objekt dëshire për shumë njerëz dhe që është e mrekullueshme që ato përfshihen. Megjithatë, ato zakonisht nuk përdoren çdo ditë, dhe në fund, shumë përdorin Apple Watch për të parë njoftimet, për të ditur sa kilometra kanë udhëtuar ose për të ditur temperaturën jashtë. Megjithatë ka shumë gjëra të tjera që mund të bëjmë me orën, dhe se në rutinat tona të përditshme ato mund të jenë shumë më të dobishme për ne sesa funksionet që marrin të gjithë titujt.

Seria Apple Watch 7

A e dini se mund të kontrolloni volumin e asaj që dëgjoni me Apple Watch? Apo që mund të shtoni gjëra në listën e blerjeve vetëm duke e sjellë në gojë? A e dini se mund ta bëni atë t'ju tregojë kohën në vend që të shikoni në ekran? Dhe se mund të zgjoheni në mëngjes në një mënyrë shumë më të këndshme sesa me zhurmën e bezdisshme të orës me zile në iPhone? Për këto funksione të vogla, të panjohura për shumë njerëz, dhe shumë të tjera deri në gjithsej dhjetë, po ju tregoj në këtë video dhe me siguri më shumë se një është mjaft e dobishme për ta përfshirë atë në TOP të funksioneve tuaja për Apple Watch.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.