Truket më të mira për Tastierën Magjike të iPad Pro

Tastiera Magjike vjen gati të lidhet me iPad Pro dhe të fillojë ta përdorë atë, pa lidhje ose cilësime të tjera, por ekzistojnë një seri opsionesh që mund të konfigurohen për të personalizuar funksionimin e tij sipas dëshirës tuaj.

Teknologjia e fshehur nën Tastierën Magjike është mbresëlënëse, ashtu si edhe lehtësia e përdorimit. Ju nuk keni pse të lidhni asgjë, nuk keni nevojë të konfiguroni asgjë ... thjesht "ngjitni" iPad Pro dhe filloni ta përdorni atë. Por ka disa detaje që me siguri do të dëshironit të ishit në gjendje t'i personalizonit për ta bërë përvojën e përdoruesit edhe më të mirë. Nëse vini nga përdorimi i një MacBook me trackpad-in e tij, mund të keni tashmë disa vese që dëshironi të vazhdoni t'i ruani me këtë pajisje të re dhe që nuk janë aktivizuar si parazgjedhje. Në këtë video ne shpjegojmë truket më të mira që mund të përdorni me këtë Tastierë Magjike:

 • A ju mungon çelësi Esc? Epo, megjithëse nuk ka një çelës specifik fizik, mund ta konfiguroni në një çelës tjetër. Ne shpjegojmë se si smund të modifikoni funksionet e disa çelësave të veçantë të Tastierës Magjike.
 • Drita e pasme e tastierës është automatike e bazuar në dritën e ambientit, por mund ta personalizoni nivelin fillestar në të cilën vetë sistemi bën modifikimet.
 • Dëshironi të përdorni dy gishta për të klikuar me të djathtën? ¿Ju preferoni të prekni dhe të mos shtypni bllokun e gjurmës për të kryer një veprim? Dëshironi të ndryshoni drejtimin e lëvizjes? E gjithë kjo është e mundur dhe ne ju tregojmë se si.
 • Ndrysho madhësinë e treguesit, theksoje atë me një modalitet më të lartë kontrasti ose duke i dhënë asaj një ngjyrim
 • Aktivizoni tastierën virtuale në ekran Edhe pse tastiera fizike është e lidhur është e mundur dhe ne do të shpjegojmë se si.
 • Për më shumë përdorues të "Pro" ju mund të aktivizoni një modalitet "hyrje të plotë" me më shumë shkurtore të tastierës dhe kontrolloni iPad tuaj plotësisht nga tastiera.

Pas këtij rishikimi të të gjitha këtyre opsioneve të konfigurimit të Tastierës Magjike, disa pak të fshehura nën opsionet e tjera të konfigurimitMe siguri do të gjeni një që ju ka munguar, ose që nuk e keni ditur dhe që ju përshtatet si një dorezë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Ethan dijo

  A mund të përdoret me iPad Pro 11 ”2018?

  1.    Salla Ignatius dijo

   Tastiera Magjike me Trackpad është në përputhje me iPad Pro 11 me 12,9 inç dhe 2018 inç.