Truket më të mira për iOS 13

iOS 13 përfshin shumë përmirësime, të tilla si mënyra e natës, ndryshimet në aplikacionin Home, widget-et në iPad, dizajni i ri i aplikacionit Photos, etj. Me siguri ju tashmë keni lexuar shumë për të gjitha këto ndryshime dhe tashmë i keni ato më shumë sesa të kontrolluara në iPhone tuaj. Por ka shumë ndryshime të tjera jo aq të dukshme që nuk bëjnë tituj të mëdhenj në media, dhe që mund t'i bëjnë shumë detyra më të lehta, ose bëhu thjesht ajo që ke pritur për një kohë të gjatë. Ne ju tregojmë në këtë video zgjedhjen e mashtrimeve më të mira iOS 13 për iPhone.

iOS 13 ka hequr 3D Touch dhe na sjell Haptic Touch, një sistem i ngjashëm por jo identik. Kjo do të thotë që disa gjëra kanë ndryshuar, të tilla si riorganizimi i ikonave, ose heqja e aplikacioneve. Mund të duket sikur duhet më shumë kohë për të bërë këto detyra tani, por ka mënyra se si mund ta bëni më shpejt pa pritur për menutë që shfaqen. Ne gjithashtu kemi një mënyrë të re për të shkruar duke përdorur tastierën amtare pa pasur nevojë për aplikime të palëve të treta, ose mundësinë e rrëshqitjes përmes tekstit sikur tastiera të ishte një trackpad. A i dini gjestet për të kopjuar, prerë dhe ngjitur pa pasur nevojë të përdorni menutë që shfaqen? A e dini se mund të zhbëni dhe të ribëni me një gjest të thjeshtë?

Skanoni dokumentet dhe ndani ato në PDF pa pasur nevojë për aplikime të palëve të treta, merrni kapje të plota të të gjithë përmbajtjes së një faqe në internet për ta shpërndarë atë në PDF me dikë, kontrolloni meta të dhënat e fotove që ndani me njerëz të tjerë, përdorni shpejt azhurnimet në App Store ose shpejt lëvizni nëpër një ueb ose dokument ... Gjithçka që mund ta shihni këtë dhe më shumë në këtë video. Ndonjë hile që është thelbësore për ju dhe që nuk e kemi përfshirë? Epo, shkruajeni në komente në mënyrë që të gjithë ta dimë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Paul dijo

  Video e shkëlqyeshme, kam mësuar shumë; Vetëm një gjë: kur ndani një foto, te "Options" mund të përfshij vetëm "Të gjitha të dhënat e fotove" dhe jo opsionin e vendndodhjes; Jam me iOS-in e fundit, pse nuk mund ta marr?

  Faleminderit dhe Përshëndetje