Një mashtrim i ri ju ndihmon të rigjeni hapësirën kur jeni duke mbaruar në iPhone tuaj

Riparoni iPhone të lagur

Një truk nga Reddit që premton të qarkullojë në internet këto ditë liro hapësirë ​​në iPhone-in tonë Kur po e mbarojmë, mashtrimi është disi i përpunuar dhe i pavetëdijshëm pasi do të aktivizonte një mekanizëm të sistemit që nuk është në dispozicion të përdoruesit për aktivizimin manual.

Ky hile është shumë i dobishëm sidomos për ata që posedojnë një pajisje 16 GB, pasi ata janë të prirur të mbarojnë hapësirën para pjesës tjetër, dhe kjo do të bënte vetë iPhone pastroi "skedarët e hedhurinë" ose cache e aplikacioneve që janë të padobishme ose nuk janë thelbësore, në këtë mënyrë ne mund të rimarrim edhe disa GB hapësirë.

Mashtrimi është shumë i thjeshtë dhe përbëhet nga mashtrojnë sistemin, për këtë ne duhet të përpiqemi të marrim me qira një film që zë më shumë hapësirë ​​sesa kemi në dispozicion, për shembull Zoti i unazave: Dy kullat o Marsi (Marsiani) që zënë rreth 6 GB në versionin e tij FullHD.

Sapo të bëhet kjo, dhe meqenëse nuk kemi hapësirë ​​të mjaftueshme, sistemi do të shfaqë një mesazh që këshillon se nuk kemi hapësirë ​​të mjaftueshme për të përfunduar procesin. dhe qiraja nuk do të bëhet.

Pas kësaj, sistemi i pastrimit do të fillojë të funksionojë dhe do të fillojë të zbrazë disa depo në përpjekje për të rimarrë hapësirën.

Kjo nuk është aspak e re, është pjesë e një lajmi që tashmë është shfaqur shumë kohë më parë, do të thosha që nga iOS 5, dhe është pjesë e asaj ngjarje të çuditshme në të cilën disa aplikacione të rrjetit social (të tilla si Facebook, veçanërisht ky), ndryshoi emrin e ikonës tuaj në "Pastrimi" dhe ato nuk mund të hapeshin gjatë procesit, kjo nuk është legjendë urbane, me të vërtetë ndodh edhe pse është shumë e vështirë për ta parë atë, dhe aq më tepër tani kur copat e magazinimit të pajisjeve tona janë kaq të shpejta që fshirja të bëhet në vetëm sekonda .

Pastrimi ...

Procesi mund të përsëritet sa herë që dëshirohet, për sa kohë që përpiqeni të shkarkoni një skedar më të madh se hapësira e mbetur në dispozicion në pajisjen tuaj.

Më parë kishte një aplikacion në AppStore që thoshte të pastronte memoriet e ruajtjes së pajisjes sonë, dhe ajo që bëri në të vërtetë ishte plotësoni hapësirën e lirë me të dhëna të rastit derisa nuk kishte mbetur hapësirë, atëherë iOS aktivizoi këtë mekanizëm të vetë-pastrimit dhe vetë sistemi ishte ai që pastroi vetveten, është diçka që pak njerëz e dinë, madje unë fola për këtë tek ata që ishin përgjegjës për AVG në Kongresin e kaluar Botëror Mobile pasi ata më thanë se po përgatisnin një aplikacion pastrimi për iPhone.

Fatkeqësisht duket se Apple nuk i lejon këto lloje veprimesh në një aplikacion brenda dyqanit tuaj, mund të jetë sepse ato indirekt ndërhyjnë në informacionin e ruajtur nga të tjerët duke fshirë skedarët, diçka që unë besoj se shkel rregullat e App Store.

Sido që të jetë, është një proces që funksionon dhe që është përdorur nga shumë aplikacione dhe programe, siç përdoret aktualisht edhe nga programi i pastrimit iMyfone, një program për Windows dhe OS X që midis funksioneve të tij njëri prej tyre shkruan një skedar që mbush kujtesën e pajisjes me informacion të rastit derisa të jetë i ngarkuar me pastrimin e memorjeve të veta.

Nëse e keni provuar, na tregoni, a ka funksionuar për ju?

Përmes - Reddit


Na ndiqni në Google News

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   nusja dijo

  E pabesueshme, faleminderit, nga 1.8 GB u ngjit në 4.4. Dhe kur hapa iphone tim pashë qartë safari, facebook instagram dhe aplikacione të tjera, që ata thanë, duke pastruar ...

  1.    Juan Colilla dijo

   Faleminderit që na treguat për përvojën tuaj, është gjithmonë kënaqësi t'ju ndihmoj

 2.   Antoni dijo

  Unë e kam bërë atë dhe biblioteka ime e muzikës është fshirë

 3.   arialchevez dijo

  Konfirmuar që absolutisht asgjë nuk ndodh.

 4.   IOS 5 Përgjithmonë dijo

  Konfirmuar që filmi është gozhduar për ju
  Më e mira është jailbreak me icleaner

 5.   Cristian dijo

  Unë e bëj atë pastrim me Battery Doctor pa rrezikuar të ngarkoj filmin pa jailbreak dhe momentalisht

 6.   Fran dijo

  Unë gjithashtu përdor Battery Doctor dhe funksionon shumë mirë, sepse unë e përdora këtë hile dhe nuk përfitova asnjë përfitim. Pershendetje

 7.   iJuanma dijo

  Funksionon, nga 2,5 në 4,5 dhe pa u ngarkuar për filmin

 8.   dario jimenez dijo

  E përsosur e kam bërë dhe nëse funksionon, e kam parë në një faqe tjetër në internet dhe funksionon që kam fituar duke e përsëritur 4 herë 1,3 GB hapësirë ​​dhe deri më tani kam kontrolluar kudo dhe i kam të gjitha të dhënat e mia të paprekura.

 9.   ICKK dijo

  E gjitha një gënjeshtër, burrë!

 10.   Humberto dijo

  Nëse funksionon, unë kam një iPhone 4S dhe kur bëra procedurën kalova nga 2.2Gb në iPhone tim. në 7.1Gb. Vëzhgoni gjithashtu sesi nën aplikime të caktuara fjala doli duke pastruar ... Sasia e hapësirës së lëshuar do të jetë proporcionale me të gjithë memorjen e fshehtë që është në pajisje, në disa do të jetë shumë dhe në të tjerat pak. Pershendetje

 11.   Ariadne dijo

  Kontrolluar dhe funksionon shkon nga të kesh 1.3 në 3.2 GB pa u ngarkuar filmi. Faleminderit

 12.   romak dijo

  E shkëlqyeshme, funksionoi shumë mirë për mua. Faleminderit shumë djema!

 13.   Cesar Alvarado dijo

  Unë kurrë nuk komentoj këtu, por funksionon, për një minutë kalova nga 4.4 GB në dispozicion në 5.8 GB, një mashtrim shumë i mirë!

 14.   elpaci dijo

  Unë kam fituar një koncert duke bërë procesin, faleminderit!

 15.   Carlos. dijo

  punoi shkëlqyeshëm për mua, kaloi nga 2 GB në 6.2 GB pas 2 përpjekjesh për të marrë me qira filmin, nuk mund të besoj se kisha kaq shumë mbeturina për të pastruar. Unë u fika dhe në celular për të vërtetuar mrekullinë dhe hapësira e lirë u mbajt pa probleme.

 16.   djchucky40 dijo

  më fal injorancën time, unë kam qenë ndjekësi yt për disa vite, por prej nga duhet të bësh procesin, sepse nuk mund ta bëj.
  Isshtë nga Iphone ose nga Itunes.

  1.    Arturo dijo

   Nga itunes. Ju kërkoni filmin "Dy Kullat" dhe përpiqeni ta merrni me qira.

 17.   Rafa dijo

  Përshëndetje, është e vërtetë e konfirmuar se funksionon nga 169mb shkoni në 1,5 GB faleminderit

 18.   Arturo dijo

  Provoi. Totalshtë plotësisht e vërtetë. Testuar në iPhone 6 me 9.3.1. Nga 730mb kam shkuar në 1.8gb duke e bërë atë dy herë.
  Ju shihni tekstin "Pastrimi" në aplikacionet që pastron. Isshtë e qartë në aplikacionin e mediave sociale: whatsapp, twitter, linkedin ... sa herë që bëni mashtrimin pastroni një aplikacion tjetër.
  Unë nuk kam një kartë krediti të lidhur me llogarinë time, kështu që ishte e pamundur që ata të ngarkonin ndonjë gjë.

 19.   william dijo

  Përshëndetje, si ose ku duhet të shkoj për filmin në fjalë?

 20.   Charly dijo

  Epo, asgjë nuk më ka ndodhur .. Unë ende kam 991 Mb falas: ((