TSMC fillon prodhimin e A15 për iPhone 13

TSMC

Disa raporte tregojnë se prodhimi i procesorët e rinj A15 për modelet e mëposhtme të iPhone kanë hyrë në prodhim. Në këtë rast, i ngarkuari ose ai që merr pjesën më të madhe të prodhimit të këtij procesori për iPhone është TSMC.

IPhone 13 pritet të mbërrijë në gjysmën e dytë të këtij viti Konkretisht për muajin shtator ose tetor, do të varet në çdo rast nga mungesa e përbërësve që po vuajnë të gjitha kompanitë e teknologjisë këtë vit.

Prodhimi i këtyre procesorëve është thelbësor për të pasur iPhone mjaftueshëm sa të dalë në shitje. Flitet për një proces prodhimi 5 nm dhe ky procesor i ri pritet të jetë më efikas dhe më i fuqishëm sesa iPhone 12 aktual. Ky procesor i iPhone 12 është A14 Bionic dhe u njoftua për herë të parë në iPad Air dhe më pas u implementua në pjesën tjetër të pajisjeve.

Modelet me fundin më të lartë të ‌iPhone 13‌ pritet të jenë 13 Pro dhe ‌iPhone 13‌ Pro Max. Këto modele do të jenë, si gjithmonë, yjet në rang dhe është e mundur që më në fund të përfshijnë ekranin LTPO, me të cilin Shpejtësia e rifreskimit 120Hz.

Për momentin gjithçka po ndjek procesin e zakonshëm në Apple, një proces i qetë dhe i vazhdueshëm për prodhimin e këtyre modeleve të reja të iPhone. Pak nga pak lajmet dhe thashethemet për prodhimin e tij po mbërrijnë me siguri prezantimi i iPhone 13 do të vijë me kohë Një çështje tjetër do të jetë sasia e aksioneve që ata kanë ose kohën e dorëzimit që ata mund të ofrojnë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.