Udhëzues: azhurnoni iPhone 4 ose 3GS në iOS 6 pa ngarkuar brezin bazë

 

Me këtë udhëzues mundeni azhurnoni iPhone 4 ose 3GS në iOS 6 duke mbajtur bandën tuaj bazë (për të mbajtur një brez bazë të lëshueshëm, ose me Ultrasn0w ose me një kartelë SIM). Nuk është e vlefshme për iPhone 4S sepse nuk ka shfrytëzim softueri për të.

Ju duhet:

RedSn0w 0.9.15b1:

IOS 6 i pajisjes tuaj:

Punë praktike:

 

Hapni Redsn0w

Shtyp Shtesat

Shtypni edhe më shumë

Shtypni Restore

Shtypni IPSW

Zgjidhni iOS 6 të iPhone tuaj

Do t'ju pyesë nëse doni të mbani Baseband, shtypni Po (po)

Do t'ju tregojë se duhet ta vendosni iPhone në mënyrën Pwned DFU, shtypni OK

Lidhni iPhone tuaj me kompjuterin dhe fikeni

Shtypni Next

Redsn0w do t'ju udhëzojë të vendosni iPhone tuaj në DFU

Shtypni butonin e energjisë për 3 sekonda

Shtypni butonin e shtëpisë (ndërsa shtypni butonin e energjisë) për 10 sekonda

Lironi butonin e energjisë dhe mbani të shtypur butonin Home derisa redsn0w të zbulojë iPhone tuaj

Pajisja juaj është zbuluar

Redsn0w do të krijojë një imazh të rivendosur

I njëjti Redsn0w do të azhurnojë iPhone tuaj në iOS 6 pa ngarkuar bazën, nuk ju nevojitet aspak iTunes

Burimi - iClarified

Më shumë informacion - Tutorial: si ta riktheni iPhone tuaj nga iOS 5.x në iOS 5.x


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

56 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Antares dijo

  Siç thuhet në postimin e adresës

   https://www.actualidadiphone.com/2012/10/14/tutorial-como-re-restaurar-tu-iphone-de-ios-5-x-a-ios-5-x/

  thotë se ky proces do të azhurnojë bazën në dispozicion deri në fund, saktësisht thotë

  [b] Do t'ju paralajmërojë që ky proces do të azhurnojë bandën tuaj në brezin bazë më të fundit të disponueshëm [/ b]

  Megjithatë në këtë tjetër

  https://www.actualidadiphone.com/2012/10/15/tutorial-actualiza-tu-iphone-4-o-3gs-a-ios-6-sin-subir-la-baseband/

  thotë mos e ngre bazën, saktësisht thotë

  [b] do t'ju pyesë nëse doni të mbani bazën, shtypni Po [/ b]

  Dua të pyes, çfarë ndodh, a rritet brezi bazë apo jo? Dhe nga ana tjetër, nëse zgjedh një IPSW si 4.2.1 dhe vendos SHSH-të përkatëse që kam në PC tim ose në Cydia, a do të jem në gjendje të rinstaloj 4.2.1 pa ndërhyrjen e iTunes?

  Faleminderit dhe Përshëndetje

  1.    Koeficient i inteligjencës dijo

    Ok le të shkojmë në pjesë, nëse keni një pajisje A5 (iphone 4s, ipad 2, etj.) Ose më e lartë që mund të azhurnohet / zbritet me reden0w, është e sigurt që banda bazë do të azhurnohet.
   Nëse, nga ana tjetër, keni një pajisje A4 (iphone 4, ipod4) ose një iphone 3gs, kjo azhurnim / ulje e vlerësimit me redsn0w nuk do të azhurnojë bandën bazë.
   Shpresoj dhe me këtë përfundon konfuzioni,

   Dhe tani pyes. Dikush aktualisht provoi metodën e azhurnimit pa ngarkuar bandën bazë ????
   Nëse është kështu, jepni më shumë të dhëna pasi shumë, duke përfshirë edhe mua, nuk punojnë redsn0w për këtë, kur provoni, redsn0w dërgon gabimin 2601.
   Edhe për shkak të numrit të përdoruesve që kanë raportuar këtë gabim, do të guxoja të them se gabimi është i përhapur. 🙁

   Salu2

   1.    OPC dijo

    RREZIKU I SI --— RREZIKU, NUK E NDIQNI KISTO Tutorial UTSHTPL SHPJEGUAR VDEKURISHT DHE P PR NJERZIT Q D NUK E DIN V SHUMIS KJO MUND T BL Bllokohet DHE DISA NUK VDES IPHONI I TYRE, Ky burrë NUK E DI ASNJ AN SHTES ky njeri që i shpjegoj këtij njeriu një gueva

 2.   Chacirbadillo dijo

  Një pyetje tjetër që më lind: në rast të azhurnimit dhe mos ngarkimit të BB, a është e mundur të lëshohet me direktorinë Nolockdown, pra lirimi me SAM? Faleminderit!!

  1.    johnrafa78 dijo

   A e keni bërë tashmë? Unë gjithashtu dua të azhurnohem në iOS 6 por përdor qelizën time për sam.

   1.    Chacirbadillo dijo

    Unë nuk e kam bërë atë jam duke pritur për një përgjigje pozitive !!

 3.   Jolupet dijo

  Pra, në iphone 4 me kartën gevey, mënyrën e aeroplanit, emergjencat, etj., Kjo metodë do të shërbente për të azhurnuar iOS pa ngarkuar baseband dhe për këtë arsye do të ishte në gjendje të vazhdonte përdorimin e këtij GEVEY?
  FALEMINDERIT

 4.   maverick32k dijo

  Përshëndetje Gonzalo, më fal pyetjen që do të të bëj, nuk ka të bëjë me këtë postim, por më shumë sesa dikush mund të interesohet: si ta ndryshoj ose modifikoj skedarin pritës, në një pro Macbook? Unë përpiqem dhe provoj në një mijë mënyra dhe nuk mund ta bëj redaktimin, unë jam i ri në botën e macbook dhe do ta vlerësoja nëse do të më ndihmonit .. rrjeti është shumë i mirë. Unë e ndjek atë nga iphone i parë 3g

 5.   johnrafa78 dijo

  Duke bërë gjithë këtë dhe duke pasur iPhone tim 4 në iOS 6 duke ruajtur brezin bazë, cili është hapi tjetër për ata që kanë sam? Unë kam biletat e ruajtura. E shoh që redsnow ka një funksion biletë, nuk e di për çfarë do të jetë. Dikush të më përgjigjet ju lutem? Sonte kam në plan të azhurnoj iPhone 4.

 6.   Koeficient i inteligjencës dijo

  Për ata që pyesin nëse gevey ose nëse biletat SAM funksionojnë, unë mund t'u përgjigjem atyre, pasi që unë jam përdorues i të dyjave, por siç thashë, mënyra e ngarkimit në ios6 pa azhurnimin e bazës nuk funksionon për mua, unë marr një gabim i bukur 2601.
  Nëse kjo metodë funksionon për dikë, thoni kështu, në mënyrë që ai të azhurnohet.

  Salu2

 7.   Deybi Tijerino Zeledon dijo

  por mbaj jailbreak të patheter ose si është jailbreak ...
   

 8.   Deybi Tijerino Zeledon dijo

  pyetja ime është se si është jailbreak, nëse është i lidhur apo zgjidhur ...

   

  1.    maria dijo

   jailbreak ios6 është aktualisht i lidhur
   Nëse është shumë bezdi, gjithmonë do të keni mundësinë të ktheheni në 5.1.1 dhe ta zgjidhni përsëri nëse keni një iPhone 4 ose 3G

 9.   Jorge16lv dijo

  Përshëndetje, unë kam 3gs me 5.1.1 bandband 06.15 të lëshuar me ultrasn0w, nëse e kryej këtë proces, a mund ta mbaj funksionalitetin? Apo nuk do të më njohë rrjeti dhe do të duhet të pres që ultrasn0w të jetë në përputhje me ios6?

  1.    maria dijo

   Nëse nuk gaboj, ulstrasn0w nuk është i azhurnuar, kështu që edhe nëse azhurnoheni në ios6, është shumë e rëndësishme: mbajtja e bazës së lëshueshme, do t'ju ndodhë ashtu siç më ndodh mua nga Kërkimi në Asnjë shërbim që bën nuk ndodh, nuk merr rrjet, por, mirë, gjithmonë mund të kthehesh te 5.1.1, me të njëjtin proces siç tregohet më sipër, por në vend që të zgjedh ios6 ios5.1.1, zgjidh të vazhdosh të mbash bazën tënde të lëshueshme dhe të kthehesh si je tani: me ultrasn0w jailbreak të paqartë dhe funksional, që është ajo që unë bëra të bëja me mua, zgjidh hapat. Unë do të qëndroja siç jeni tani për tani, do të duhet të presim që të dalë një version i ri i ultrasn0w, të paktën për mua.

   1.    Jorge Luis dijo

    Ju sqaruat dyshimet e mia, faleminderit për përgjigjen ... dhe po, unë do të pres ultrasn0w funksionale në ios6. FALEMINDERIT!

 10.   Miguel dijo

  Unë kam një iphone 4 jailbroken dhe jailbroken 32gb nga Vodafone me iOS 5.1.1 (9B208) dhe firmware 04.12.01. Unë do t'ju kërkoja të më këshilloni nëse mund të azhurnohem në ios 6 tani ose është më mirë të pres që të dalë jailbreak i paqartë.

  1.    maria dijo

   Nga proxy ju mundeni, përveç që keni iPhone falas ashtu si keni, e keqja është se duke qenë jailbreak i ios6 i lidhur çdo rindezje e celularit do të duhet të përdorni redsn0w për të filluar ose do ta bëjë atë pa jailbreak / cydia etj, gjëja e mirë është që nëse pendoheni dhe siç shpjegohet në një tjetër tutorial ditë më parë dhe meqenëse keni një iphone 4 me Redsn0w gjithmonë mund të riktheheni duke qëndruar siç jeni tani, me 5.1.1 dhe të patretur thyerje burgu.
   Sidoqoftë, nuk do të ngutesha, ju jeni shumë i mirë ashtu siç jeni dhe ios6 nuk sjell shumë për iphone tuaj 4, përkundrazi.

 11.   José dijo

  Në fund të procesit marr Couldn`t find pajisje Recovery mode dhe më jep këtë gabim, a i ndodh dikujt tjetër?

 12.   Bllokim dijo

  Unë kam iPhone 4 CDMA, e kam me IOS 5.1.1 dhe jailbreak.

  Kur doja ta azhurnoja, më ndodhi e mëposhtmja.
  1. Pjesa që përmendet këtu në tutorialin e "do t'ju pyesë nëse doni të mbani Baseband, shtypni Po" Nuk u shfaq, u shfaq vetëm një dritare e vogël që thoshte "Baseband nuk do të azhurnohet". Azhurnimi) 2 Pasi e vendosa në modalitetin DFU dhe atë, më dukej se Shfrytëzimi nuk mund të bëhej (nuk mbaj mend saktësisht se çfarë tha, por ishte ajo)
  3. kur kam rindezur iPhone tim ishte në një Resrping pafund.

  Dikush di se si ta zgjidhë këtë? 

  1.    Shpërndaj dijo

   lidheni atë përsëri dhe hapni kuqe e kuqe dhe jepni atë në shtesë dhe pastaj RREGULLIMI FIKS ju e vendosni atë në DFU dhe voila ..

 13.   Koeficient i inteligjencës dijo

  Meqenëse shumë janë përpjekur të azhurnojnë Iphone 3gs ose 4 të tyre në ios6 pa ngarkuar bazën nëse është i suksesshëm. Gabimi i zgjedhjes 2601 ose gjëra të çuditshme. Këtu vendos një udhëzues të vogël për t'u kthyer në ios 5.xx pa ndikuar në versionin e bazës suaj. (vlen edhe për uljen e gradës)

  Para fillimit duhet të sqarohet se kjo nuk do të funksionojë nëse nuk E KENI SHSHPE RUA LOKALISHT OSE N C CYDIA. Ju lutem, nëse nuk keni shsh, ju lutem mos pyesni se si të degradoni, pasi që pa shsh nuk është e mundur.

  Unë sqaroj, unë e kam testuar atë vetëm në iphone 3gs dhe iphone 4 gsm. Dhe duke përdorur dritare, nuk kam MAC !!!

  Ne do të kemi nevojë për sa vijon:
  skedari i firmware 5.xxIPWS tek i cili duam të kthehemi (dhe nga i cili kemi SHSH)
  Flladi i sn0w 2.9.6
  redsn0w 0.9.15b2
  dhe versioni i fundit i itunes. 😀

  1.- Ne ekzekutojmë Sn0wbreeze, shtypim butonin OK pas shigjetës, tani shtypim butonin «kërko për një IPWS» dhe zgjedhim skedarin tonë IPWS të firmware në të cilin do të zbresim. Ne do të identifikojmë versionin dhe do të klikojmë në shigjetë, tani zgjedhim opsionin "Modaliteti i ruajtjes së bazës". Do të paralajmërohemi se përdorimi i këtij opsioni do të krijojë vetëm një zakon i cili parandalon vetëm azhurnimin e bandës bazë por nuk ka jailbreak. ne pranojmë dhe presim. Në fund, ne do të ofrojmë ta vendosim pajisjen tonë në DFU, thjesht mbyllni Sn0wbreeze.
  Kjo do të krijojë një skedar IPWS në desktop me emrin sn0wbreeze_XXXXXXX.IPWS (ku X janë emri i skedarit bazë të përdorur në sn0wbreeze).
  SHENIM: Disa do të pyesin disa gjëra dhe këtu janë përgjigjet që të mos pyesin
  a) pse të mos përdorësh sn0wbreeze për të krijuar një zakon me jailbreak të përfshirë ???.
  R = Kjo është për shkak se shumë njerëz që përdorën një zakon me JB kur rivendosnin kopjet rezervë të pajisjeve të tyre, nuk mund të shikonin saktë fotot e tyre (mund të zgjidhet, por më mirë të shmangim zhgënjimet)
  b) pse të mos përdorni redsn0w për të krijuar një porosi që nuk ngarkon brezin bazë.
  A = Kjo është për shkak se disa porosi që unë krijova me redsn0w kur përpiqem të rikthej me iTunes dërgojnë një gabim, kjo më ndodh veçanërisht me 5.1.1 ndërtuar 9B208 për iphone4 gsm. Për më tepër, krijimi i një porosie me sn0wbreeze ka avantazhin që eliminon seksionin e azhurnimit OTA të konfigurimit të iphone. 😛

  2.- Ne ekzekutojmë redsn0w si administrator, në ekranin kryesor vendosim pajisjen tonë në modalitetin DFU (shtëpi + mbaj për 10 sek, pas mbajtjes së lirimit prej 10 sek ndërsa shtypim shtëpinë dhe presim që ajo të mbetet në DFU). pastaj shkoni te shtesat-> SHSH Blobs-> Thur, tani shtypim butonin «IPWS» dhe hapim skedarin sn0wbreeze_XXXXXXX.IPWS që sn0wbreeze krijuar më parë për ne. Pastaj zgjedhim "telekomandë", kjo do ta bëjë redsn0w të shkarkojë SHSH nga serveri cydia dhe të fillojë të krijojë një zakon të ri, por këtë herë të nënshkruar me SHSH tonë (mund të përdorni SHSH që kemi në PC, por kjo metodë është më shumë praktike).
  Në fund do të na paralajmërojë që të përdorim skedarin që është krijuar dhe të mos përdorim origjinalin, skedari i krijuar do të ketë emrin ECID_snowbreeze_XXXXXXX.IPWS (ku ECID është numri unik i identifikimit i pajisjes sonë, i cili përbëhet nga 13 shifra dhe na tregon redsn0w nën butonin «largët» Nëse nuk kishim SHSH në cydia, redsn0w do të na njoftojë dhe nuk do ta krijojë këtë zakon të ri.

  3.- Ne shtypim prapa-> prapa, dhe tani ne shtypim butonin «Pwned DFU», në fund ajo do ta vendosë pajisjen tonë në mënyrën Pwned DFU, me të cilën do të jetë gati të marrë zakonin tonë. mbyllim redsn0w.

  4.- Ne ekzekutojmë iTunes, ai do të zbulojë pajisjen tonë në modalitetin e rikuperimit, ne e pranojmë, pastaj shtypni butonin e ndryshimit dhe pa lëshuar klikoni butonin "rivendos", do të na kërkojë të hapim IPWS për t'u përdorur, ne zgjedhim ECID_snowbreeze_XXXXXXXX. Skedari IPWS që kemi krijuar me redsn0w më lart. Dhe tani duhet vetëm të presim që të mbarojë.

  Nëse gjithçka është bërë sipas këtij udhëzuesi, le të hapim pajisjen tonë të restauruar / degraduar pa u prekur versioni i bandës bazë dhe gjëja më e mirë është që pa gabime të çuditshme

  Pasi të restaurohen, ne mund të ri-burgosim.

  Nëse dikush dëshiron ta botojë këtë udhëzues të vogël diku tjetër, të paktën përmend burimin (sot iPhone) dhe autorin (që jam unë: P)

  Salu2

  1.    maria dijo

   Epo, mund të bëhet kështu ose, shumë më thjeshtë dhe në të gjitha në një, duke përdorur një program të vetëm: Redsn0w dhe duke ndjekur tuton e lajmeve të Gonzalo, e vetmja gjë që zgjedh ipsw të ios5.1.1, për shembull, në vend të ios6, duke zgjedhur të mbani bazën tuaj të lëshueshme kur ju jep mundësinë dhe nëse ju kërkon të specifikoni nëse i mbani blobat në vend ose jo (nga distanca, cydia e kuptoj ...). Pastaj jailbreak dhe kaq. Unë tashmë jam ngjitur dhe zbritur dy herë nga ios6 në ios5.1.1, kjo do të më japë një kompleks ashensori.

   1.    Jolupet dijo

    por nuk është e nevojshme të keni ruajtur shsh ose ndonjë gjë tjetër; Unë kam ios 4.2.1 dhe e kam të lëshuar me një xhevahir, a është kjo e mirë për mua?

    1.    Koeficient i inteligjencës dijo

     Ata e kanë thënë atë shumë herë, por hej, këtu do të shkojmë përsëri.
     Nëse nuk e keni të ruajtur SHSH, mund të instaloni / azhurnoni vetëm në versionin më të fundit të disponueshëm në serverat e mollës.
     Salu2

     1.    Jolupet dijo

      Por unë mendova se firmware i personalizuar ishte i pavarur nga serverat e mollës pasi e shkarkove në kompjuter, apo jo? Dhe mos e shkarkoni nga apple.

   2.    Jolupet dijo

    Për të shkuar nga 4.2.1 në 5.1.1 zakon nuk keni nevojë të kurseni asnjë shsh, apo jo?

   3.    Koeficient i inteligjencës dijo

     Unë nuk dua të kundërshtoj ty, por kjo është arsyeja pse sqaroj, së pari, unë bëj gjithçka në windows pasi nuk kam një mac dhe ata thonë se versioni mac punon pa dërguar gabim 2601, gjithashtu përpiquni të riktheni 5.1.1 duke përdorur rivendosjen opsion pa azhurnuar brezin bazë të redsn0w, por me mend se çfarë !!!, gjithashtu gabimi optube 2601.
    Dhe krijoni një zakon që nuk azhurnon bandën bazë me redsn0w nga versioni 5.1.1 i ndërtuar 9B208, do të merrte gabim 14xx në mes të restaurimit.

    Nëse përdorni mac, kjo është ndoshta arsyeja pse funksionon për ju, por betohem, në dritare, ka më shumë probleme sesa mendoni.
    Kështu që shpjegoni arsyet për ta bërë atë si në udhëzues.
    Salu2

   4.    Jolupet dijo

    por nëse kam ios 4.2.1 dhe dua të shkoj deri në 5.1.1 dhe të mos zbres, duhet të kem edhe shsh që shiriti bazë të mos më modifikojë dhe kështu të vazhdoj me gevey? apo nuk është e nevojshme në këtë rast? pasi që unë nuk zbres nga iOS nëse nuk shkoj deri në këtë rast ju lutem më ndihmoni

   5.    Omar Sandino Estrada dijo

    Përshëndetje Maria, unë do të doja të shihja nëse mund të më shpjegoni pak më mirë se si të azhurnoni ios që kam 4.1 ata e lanë ashtu kur e shkyçën dhe tani dua ta azhurnoj pa ndryshuar bandën e bazës dhe i bëj të gjitha procedurat mirë, por kur të arrij në fund të gjithçkaje Procedura me të kuqtë sepse më kthen atje ku zgjidhen opsionet IPSW dhe nuk ndodh nga atje unë kam provuar me ios 6.0 dhe 5.1.1 the ai që ai solli fillimisht është 5.1.1 është një ipone 3GS. Unë do të vlerësoja bashkëpunimin tuaj.

  2.    Jolupet dijo

   por nëse kam ios 4.2.1 dhe dua të shkoj deri në 5.1.1 dhe të mos zbres, duhet gjithashtu të kem shsh që shiriti bazë të mos më modifikojë dhe kështu të vazhdoj me gevey? ju lutem ndihmë

  3.    ludexrasta dijo

   Tutorial i shkëlqyeshëm, shumë mirënjohës, me të vërtetë funksionon, unë kam një iPhone 3gs New BR, fillova ta azhurnoj në iOS 6 për ta provuar, duke u përpjekur të ruaj Baseband dhe ishte gabim pas gabimi, në fund unë u detyrova ta riktheja atë në iOS 4.1 krijimin e një IPSW me Snowbreeze dhe më pas përdorni këtë Tutorial për ta sjellë atë në iOS 5.1.1 ngarkoni Baseband në 06.15.00 dhe pastaj Baseband Downgrade atë në 05.13.04. Unë kam një kompjuter të jashtëzakonshëm me Windows 7 Ultimate dhe me të vërtetë, siç thotë Cerial iQ në dritare, jep shumë gabime. Unë do të pres Jailbreak të Untethered për iOS 6. Faleminderit

 14.   Ulliri42 dijo

  Tani ... nëse e bëj këtë, a do të instalojë edhe Cydia?

 15.   jose2082 dijo

  sa herë që bëj hapat dhe kur përpiqem të fus firmware-in tim 
  Kam gabim në dritare redsn0w, ndihmon atë që ata mendojnë se është, 

 16.   Xaviko25 dijo

  shoku kur përpiqem të kryej procedurën e detajuar më sipër, iphone 4g ishte në modalitetin e rikuperimit .... si mund të dal nga ajo mënyrë ...? të fala

 17.   Kmiloleon dijo

  Pyetja miliona dollarëshe është ajo që bëjmë nëse ngarkojmë në iOS 6 pa ngarkuar baseband nëse ultrasnow nuk është azhurnuar ende për iOS 6 dhe nuk ka asnjë udhëzues për të modifikuar një skedar në mënyrë që të funksionojë.

 18.   grenzë dijo

  A e ka provuar dikush tashmë këtë procedurë me versionin e ri të redsn0w 0.9.15b2? Nëse procedura e detajuar në postë do të funksiononte, a do të funksiononte Gevey Sim në të njëjtën mënyrë si në iOS 5.1.1? Vlerësohet një përgjigje et Përshëndetje

 19.   Vitelli dijo

  Një mijë herë mirënjohës Zot, ju jeni një mësues !!

 20.   Ciriaquito744 dijo

  shkëlqyeshëm faleminderit shumë

 21.   Paul dijo

  Përshëndetje, unë kam një iphone 3gs me IOS 4.0 dhe firmware: 05.13.04. me thyerje burgu. Itunes nuk po më lejon të azhurnoj aplikacionet e mia, prandaj jam i detyruar të ngarkoj versionin tim IOS.

  Pyetja ime është si vijon: Duke ndjekur tutorialin në këtë postim, në vend që të ngarkoj në IOS 6.0, unë përdor IOS 5.1.1. Punon?

 22.   Stephanie dijo

  Përshëndetje Unë kam instaluar tashmë programin tuaj dhe jailbreak me cydia por me gjithë atë që nuk mund ta marr celularin për ta azhurnuar gjithmonë më thotë se procesi ka dështuar, kjo më bën të kërkoj një skedar që nuk e kam ose di se ku mund të kërkoj dhe nuk më lejon të ndez mobilin se çfarë mund të bëhet në këtë rast?

 23.   Luis dijo

  Përshëndetje, ndihmë, ju lutem, unë kam një iPhone 3GS me jailbreak me versionin IOS 4.1 dhe u detyrova ta azhurnoj atë në 6.1 dhe në konfigurimet e fundit kur konfiguroni gjuhën dhe gjithçka tjetër nuk më lë as nga wifi dhe as nga Itunes kush më ndihmon çdo sugjerim i cili është arsyeja e problemit që unë lë lidhjen e facebook-ut tim http://www.facebook.com/luifer1996?ref=tn_tnmn Ju lutem, kush më ndihmon? 🙁

 24.   Rubier dijo

  Do të doja të dija nëse ky tutorial i botuar ka funksionuar për dikë, pasi më duhet të azhurnoj nga ios 4.1 në 6… Kam një IPHONE 3gs… Pres një përgjigje .. faleminderit shumë

 25.   Jezu dijo

  pershendetje kam iphone tim 3 gs por e azhurnoj dhe nuk me njeh asgje as duke e vene ne modalitetin dfu para se te funksiononte perfekt me iOS 4.1 por tani shpresoj asgje dhe mund te me ndihmoni ky eshte emaili im kindom131203@hotmail.es te lutem jam gati e deshperuar

 26.   David dijo

  Duhet të di nëse mund të shkyç iphone 3gs tim nga imei me baseband 06.15.00 ,,,, Numri Serial: 88112xxxxxx (Java: 12, 03/2011), për ta përdorur me ndonjë kompani dhe për të azhurnuar në versionin më të fundit të iOS ....
  Duhet ta di së shpejti. ndihmë

 27.   Omar Sandino Estrada dijo

  Shokë mund të më ndihmoni, unë bëj të gjithë procedurën, shkarkoj ios nga faqja që jepni, është më shumë, shkarkoni 5.1.1 dhe 6.0 dhe asgjë kur të shkoj në hapin e fundit, më kthen në ekranin që pyet mua për IPSW dhe pastaj asgjë nuk mbetet në DFU dhe nuk azhurnon IOS. ndihmë ju lutem

 28.   Adriana dijo

  hola
  Mirëdita, mora mesazhin për të azhurnuar ios6 dhe kur i dhashë azhurnim, i gjithë ekrani i zi u vu në mollë dhe është si një orë, më duhet ndihmë për të ditur se si të vazhdoj ose anuloj gjithçka dhe të mos azhurnoj asgjë. Faleminderit shume!

  1.    kon dijo

   cfare bere? E njëjta gjë më ndodhi, nuk di çfarë të bëj!

 29.   Fredy dijo

  Unë kam një iPhone 3Gs me versionin 5.1 (9B176) Unë dua të di nëse mund ta azhurnoj në 5.1.1 pasi me atë version më lejon të jailbreak ……… Do të doja të më tregonit hap pas hapi se si mund të bëj ajo Ju falenderoj paraprakisht

 30.   mrekulli dijo

  … Përshëndetje-Unë u përpoqa të bëj hapat… dhe iphone më vdiq… nuk do të ndizet !!! cfare bej une ??? cfare ndodhi??

 31.   javi dijo

  Kam një mesazh që thotë

  «Nuk mund të gjesh 6.0 blobë për këtë pajisje në serverat Apple ose Cydia.

  Ju lutemi klikoni në rregull për të kërkuar të gjitha ato që mund të keni ruajtur në vend.

  KIPSHILL: Mund të paraqiteni në masë tek blloqet tuaja lokale në Cydia duke përdorur butonin Extra Blobs Submit »

  Çfarë duhet të bëj? Unë dyshoj se duhet të jetë diçka e sshh që unë nuk e di se çfarë është haha ​​nëse mund të më ndihmoni dikë unë do ta vlerësoja atë një përshëndetje

 32.   kryq i keq dijo

  Përshëndetje… Unë kam një iPhone 3GS AMERIKAN… mund të azhurnohet në ios 6 ose 6.1 ??? Unë gjithashtu pashë që disa nuk e kursejnë shsh ps dhe ps nuk di shumë për këtë temë… e bleva pa pasur ndonjë inf i ekipit… dhe ps Unë tashmë kisha versionin 4.1 dhe kur shkarkoja aplikacione më kërkoi për versione më të larta se 5.1.1 ... dhe kur do ta azhurnoja, ps vendosa të hetoj së pari ... dhe kede a pak i gabuar nga kaq shume komente nga perdorues te tjere qe kishin probleme ... si te shpetojme shsh ??? dhe se baza lëvizi apo diçka e tillë ... dhe unë gjeta këtë faqe ...

  Disa udhëzues në rast se nuk funksionojnë për mua ... nëse papritmas pajisjet nuk punojnë ose nuk kalojnë mollën. Si ta riktheni atë dhe ta lini si më parë ????… Mund të marr përgjigje për dy postat e mia elektronike: xcruciox@hotmail.com—–Xsabimarux@hotmail.com…
  Unë me të vërtetë do të vlerësoja ndihmën dhe vëmendjen tuaj ... graxx

 33.   estefany dijo

  pershendetje I dha rivendosje iphone 3gs tim me ios 4.2.1 por une ngelem ne molle dhe kur e rivendos ate, kam nje gabim

 34.   Ricardo dijo

  U përpoqa ta bëja me telefonin tim iPhone 3G DHE SI VDIQ, NUK NDALON: S !! DIKUSH QO MUND T G MIVE JAP NDONJY K ADSHILLV? : ((((((

 35.   Jorge dijo

  Unë kam një iphone 4 ios 5.1.1 me jailbreak dhe dua ta ngarkoj në 6 ose 7. Mund ta ngarkoj me këtë pa marrë parasysh nëse humbas jailbreak. dikush te me ndihmoje.
  regards

 36.   Carlos Saavedra (@carlosgsaavedra) dijo

  Më dha një gabim kur e bëra këtë dhe më kërkon një azhurnim. Dikush më thotë nëse duhet ta azhurnoj përmes iTunes?