Tv, angazhimi i Apple për përmbajtjen televizive

tv

Apple vazhdon të vërë bast në qendrën e saj multimediale, gjenerata e katërt Apple TV, për të cilën ka nisur gjatë Keynote të sotëm, me titull Pershendetje perseri, një mënyrë e re për të bashkëvepruar me të gjithë përmbajtjen tonë televizive, një aplikacion që nuk mund të quhet asgjë tjetër përveç "TV". Në këtë aplikacion ne mund të organizojmë dhe shikojmë përmbajtjen tonë televizive në mënyrën më të lehtë që mund të imagjinojmë. Sidoqoftë, kemi të njëjtat kufizime rajonale që e ndjekin Apple në secilin version, me të cilin nënkuptojmë se ashtu si me Apple News, do të duhet të presim pak nëse duam ta shijojmë këtë veçori të re.

Dy njoftime interesante në Apple TV janë njoftuar gjithashtu, kemi biseduar për Twitter dhe sigurisht Minecraft, përmbajtje që kolegu ynë Pablo tashmë i ka thënë. TV Apple Do të ketë një funksion specifik për të treguar përmbajtjen që do të mbërrijë së shpejti ose që duam ta shohim menjëherë, të jesh në gjendje të shikosh serialin pa humbur absolutisht asgjë dhe të jesh mirë i vetëdijshëm se cilat janë të rejat në përmbajtjen që po ndjekim.

Por ne përqëndrohemi përsëri në rajonaliteti si problem, Aktualisht do të jetë në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe madje as tani, do të mbërrijë gjatë muajit dhjetor. Megjithëse qëllimi do të jetë që shërbimi të përhapet në të gjithë botën, megjithatë, ne tashmë e dimë se si Apple trajton këtë lloj politikash zgjerimi, veçanërisht në Spanjë, ku 11 muaj pas premtimit të Tim Cook për të filluar këtu do të përmbushen. .

Një detaj interesant është se TV do të jetë i pranishëm edhe në iPhone dhe iPad, përveç një funksioni që do të sugjerojë përmbajtje, të quajtur Shiko tani. Siri gjithashtu merr një rol të veçantë, Tim Cook dhe ekipi i tij kanë vënë në provë ndihmësin e tyre virtual me aplikacionin TV dhe rezultati ka qenë spektakolar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.