Tweetbot merr statistikat e cicërimave në përditësimin e tij të ri

tweetbot 7

Twitter është bërë për shumë njerëz referent si mjet informacioni dhe argëtim. Megjithatë, vitet e fundit është parë një polarizim i rrjetit, duke çuar në zhvillimin e mjeteve të reja për të parandaluar përhapjen e urrejtjes. Mënyra zyrtare se si duhet të konsultohemi me Twitter në pajisjen tonë është përmes një aplikacioni zyrtar ose përmes internetit. Por ka aplikacione të palëve të treta, si tweetbot, që i japin një prekje më të freskët dhe më inovative afatit kohor të rrjetit social. Tweetbot është përditësuar në versionin 7 duke përfshirë dy tema të reja të errëta dhe ardhjen e re të statistikave që u zhdukën më shumë se 3 vjet më parë.

Tweetbot ringjall statistikat në versionin 7 përveç sjelljes së temave të reja

Tweetbot është një nga ata klientë të palëve të treta të Twitter që është më i popullarizuari në mesin e përdoruesve të tij. Ka avantazhe të mëdha ndaj aplikacionit zyrtar. Sidomos duke marrë parasysh periodicitetin e përditësimeve të tij dhe vëllimin e funksioneve të reja në secilën prej tyre. Në këtë version të ri, 7.0, janë përfshirë dy tema të reja të modalitetit të errët dhe shfaqja e statistikave të cicërimave tona.

Dy temat e reja janë Hi y Bumblebee E para prej tyre vendos ngjyrën blu dhe të verdhë si ngjyra kryesore ndërsa në rastin e dytë qëndrojmë me ngjyrat e zeza dhe theksin tek e verdha.

Artikulli i lidhur:
Twitter për iOS do të shtojë reagime negative dhe vota së shpejti

Risia tjetër qëndron në ringjallja e statistikave pas më shumë se 3 vitesh u zhduk nga Tweetbot. Kjo ndodhi sepse Twitter modifikoi API-në për palët e treta që kufizuan aksesin në këtë informacion. Me sa duket, Twitter ka hapur pak dorën duke modifikuar API-në e tij duke lejuar zhvilluesit e Tweetbot të jenë në gjendje të përfshijnë sërish statistika në aplikacionin e tyre. Disa statistika që përfshijnë grafika shumë të kujdesshme në përputhje me dizajnin e pjesës tjetër të aplikacionit.

Tweetbot për Twitter (Lidhja e AppStore)
Tweetbot për Twitterfalas

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.