Twitter është përditësuar për të qenë i pajtueshëm me mënyrën automatike të errët të iOS 13. Ne ju tregojmë se si ta aktivizoni atë

Modaliteti i errët i Twitter

Që kur Apple lançoi iPhone X në treg, iPhone i parë me një ekran OLED, ka pasur shumë aplikacione që janë përshtatur me teknologjinë që na ofron ky lloj ekrani dhe që lejon përdorni vetëm LED që shfaqin një ngjyrë tjetër nga e zeza, e cila kursen baterinë në aplikacionet që përdorim më shumë.

Twitter asnjëherë nuk është karakterizuar si një nga zhvilluesit që zbaton funksione të reja në lidhje me harduerin e telefonave inteligjentë. Në fakt, ai shtoi temën e errët disa muaj më parë. Me lëshimin e iOS 13 më 19 shtator, djemtë në Jack Dorsey tashmë kanë Përditësoi aplikacionin që të jetë i pajtueshëm me këtë modalitet.

Kur Twitter shtoi modalitetin e errët në aplikacionin e tij, ajo vetëm na lejoi ta aktivizonim dhe çaktivizonim manualisht. Me iOS 13, ne mund të konfigurojmë terminalin tonë në mënyrë që mënyra e errët të hyjë në veprim në një kohë të caktuar pasdite / natë dhe të çaktivizohet në mëngjes. Pas azhurnimit të fundit, ne mund të konfigurojmë aplikacionin të aktivizohet dhe çaktivizohet bazuar në cilësimet e sistemit.

Në këtë mënyrë, nëse aktivizojmë mënyrën e errët të pajisjes sonë të menaxhuar nga iOS 13, aplikacioni do të aktivizojë modalitetin e errët pa pasur nevojë të ndërveprojmë me cilësimet e aplikacionit. Për të aktivizuar modalitetin automatik të errët në Twitter, duhet të kryejmë hapat e mëposhtëm:

Modaliteti automatik i errët në Twitter me iOS 13

  • Pasi të kemi hapur aplikacionin, klikoni në avatarin tonë për të hyrë në opsionet e Cilësimet dhe privatësia.
  • Tjetra, klikoni në Ekran dhe tingull dhe më vonë Modaliteti i errët.
  • Brenda opsioneve Mode të Errët, duhet të klikojmë në ndërprerës Modaliteti automatik i errët.

Duhet të theksohet se ky funksion funksionon vetëm nëse terminali juaj menaxhohet nga iOS 13pasi iOS 12 nuk ka një veçori automatike të modalitetit të errët. Duhet të mbahet mend se modaliteti i errët është një nga risitë kryesore që vijnë nga dora e iOS 13.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.