Twitter përmirëson njoftimet e tij

Twitter

Aplikacioni Twitter për iPhone dhe iPad, i shkarkueshëm falas nga App Store, është azhurnuar me një tipar të ri të rëndësishëm: njoftime të pasura për iOS 10 që tani e tutje do të shfaqen me imazhe të përfshira dhe opsionet e zakonshme në këtë rrjet social për të bashkëvepruar me cicërimat e të tjerëve pa pasur nevojë të hapni plotësisht aplikacionin. Kur njoftimi Twitter shfaqet në ekranin e kyçur të celularit ose gjithashtu nga Qendra e Njoftimeve duke përdorur 3D Touch, hapet një pamje e zgjeruar e njoftimit duke përfshirë një tablo të imazhit nëse botimi e bart atë, si dhe opsionet për të bashkëvepruar me cicërima, siç është pëlqimi ose retweetimi.

Me njoftimet e pasura të iOS 10, aplikacionet mund të ofrojnë informacionin në një mënyrë më të plotë nga Qendra e Njoftimeve ose ekrani i kyçur, pa pasur nevojë të hapni plotësisht aplikacionin ose madje edhe të zhbllokoni celularin. Përveç tekstit, këto njoftime të reja të ofruara nga sistemi operativ Apple mund të përfshijnë elemente multimediale, të tilla si foto ose video. Përveç përdorimit të njoftimeve të pasura, versioni 6.66.1 i Twitter për iPhone, iPad dhe iPod touch rregullon gjithashtu një çështje që bëri që teksti "në përgjigje të" të shfaqet në dy kopje në disa cicërima. Më në fund, opsioni për "çaktivizimin e njoftimeve në këtë bisedë" është shtuar gjithashtu, duke lejuar kështu përdoruesit të heshtin njoftimet në një bisedë të caktuar dhe të bëjnë të ditur pjesën tjetër të pjesëmarrësve në të që ju keni heshtur alarme.

Nuk është e vetmja gjë që Twitter ka azhurnuar së fundmi. Në fillim të javës, rrjeti social i shpendëve zbatoi përmirësime në sistem që lejon përdoruesit të raportojnë sjellje të papërshtatshme nga cicërimat e tjera, si dhe mundësinë për të heshtur përdoruesit e tjerë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.