Twitter nis historitë e veta me emrin "Flota"

Duke parë prapa, ishte marsi që dëgjuam për herë të parë për "Flotat", zgjidhja që Twitter do të përgatiste për modën e prezantimit të "historive" në aplikacionin në të cilin mund të ngarkoni tekste, foto dhe video që do të zhduken nga platforma në një kohë të caktuar.

Më në fund tani Twitter nis këtë funksionalitet të ri në aplikimin e tij.  Twitter ka njoftuar zyrtarisht në blogun e tij prezantimi i tij për publikun e gjerë. Ato do të zgjasin, ashtu si në shumicën e platformave të tjera si Snapchat, Instagram apo edhe LinkedIn, 24 orë aktive për tu parë, pasi të kenë kaluar, ato do të zhduken.

Twitter fillimisht provoi funksionalitetin në rajone të ndryshme, përfshirë Italinë, Brazilin dhe Korenë e Jugut ndër të tjera. Sipas Twitter, ky funksionalitet i lejon njerëzit të ndihen më rehat kur përdorin shërbimin pasi nuk ndiejnë presionin se po botojnë diçka të përhershme. Në thelb, "Flotat" e tua të reja janë një mënyrë e re dhe e thjeshtë për të filluar një bisedë pa qëndrueshmërinë që kanë cicërimat tradicionale.

Sipas cicërimës zyrtare të nisjes së funksionit, mundeni shih këtu, funksionaliteti nuk na lejon vetëm të ndajmë tekst për të filluar një bisedë të re, por përkundrazi:

Ju mund të krijoni një Flotë teksti, të reagoni ndaj cicërimave, të ngarkoni foto dhe video, ose të personalizoni Flotat tuaja me sfonde dhe lloje të ndryshme të tekstit. Për të ndarë një Flotë, klikoni në butonin e ndarjes për çdo cicërimë dhe zgjidhni "Ndajeni në Flotë". Pastaj shtoni tekstin që dëshironi ose edhe emoji. Stickers do të jenë në dispozicion së shpejti dhe mundësia e transmetimit drejtpërdrejt përmes Flota.

Megjithatë, në mënyrë që të ketë pak a shumë privatësi me funksionalitetin e ri, ekzistojnë një seri udhëzimesh që duhet t'i dimë para se të fillojmë ta përdorim:

  • Nëse keni MD (Mesazhet Direkte) të hapura, çdokush do të jetë në gjendje t'u përgjigjet flotave tuaja
  • Flotat do të jenë në dispozicion të ndjekësve tuaj në krye të tuaj afat kohor, në të njëjtën mënyrë që platformat e tjera tashmë e integrojnë atë
  • Kushdo që mund të shohë profilin tuaj do të mund të shikojë Flotat tuaja

Të bashkëveprojmë drejtpërdrejt me Flotat e tua afati kohor, ne thjesht duhet të hapni ato dhe klikoni në butonin e përgjigjes dhe ne do ta bëjmë atë përmes MD ose me një emoji. Biseda do të vazhdonte gjithmonë për MD.

Ne ende nuk kemi qasje në funksionalitetin që gradualisht do të arrijë te të gjithë përdoruesit gjatë gjithë ditës. Na tregoni se çfarë mendoni për këtë trend të përfshirjes së tregimeve në secilën platformë dhe nëse mendoni se është një mënyrë e mirë për të komunikuar përmes Twitter.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.