Twitter po punon për të sjellë aplikacionin e tij në Apple TV

eksitim-mollë

Që nga ardhja e ish-bashkëthemeluesit të Twitter, Jack Dorsey, në pozicionin e CEO të kompanisë, kompania po shton shërbime të reja si dhe po lëshon aplikacione të reja të angazhuara në ekosistemin e saj, të tilla si Periskopi. Por as ardhja e videove, as sondazhet, as GIF-et hkanë arritur të bëjnë që kompania e mikroblogjeve të shtojë ndjekës të rinj dhe për momentin është akoma i bllokuar në 300 milion përdorues. Jack Dorsey nuk hedh peshqir dhe vazhdon të shtojë funksione të reja dhe të arrijë marrëveshje për përdorimin e Twitter për t'u bërë i njohur.

Twitter ka qenë duke u përpjekur për disa muaj për të arritur marrëveshje me CBS, Shoqatën e Baseball të Major League, Wimbledon, NFL ... të jetë në gjendje të transmetojë drejtpërdrejt ngjarje të ndryshme sportive direkt nga aplikacionet tuaja, ose përmes Periskopit ose përmes videove që rrjeti i mikroblogjeve lejon të shtojë. Kjo lloj përmbajtje do të ishte një risi që do ta bënte kompaninë të rritet në numrin e përdoruesve pasi do të ofronte një metodë shumë të rehatshme dhe të thjeshtë për të ndjekur lajmet më të rëndësishme dhe / ose ngjarjet sportive në mënyrë të qetë nga smartphone, tabletë, kompjuteri dhe gjithashtu nga Apple TV.

Twitter po punon krah për krah me Apple për të nisni një aplikacion të përputhshëm me tvOS, në mënyrë që përdoruesi të mund të shikojë me lehtësi kronologjinë e tij nga divani në dhomën e tij të ndenjes, si dhe të jetë në gjendje të shijojë transmetimet që kryejnë përmes Twitter ose Periskopit. Në fakt, partneri i parë është NFL, i cili do të lejojë që nga 15 shtatori të ofrohen dhjetë lojëra, gjë që është mëse e mjaftueshme që shumë përdorues të fillojnë të hapin një llogari në këtë rrjet social, veçanërisht nëse ata gjithashtu kanë një TV Apple të jesh në gjendje ta shijosh atë në një mënyrë të madhe.

Facebook ishte gjithashtu duke e përsëritur këtë opsion, por Përsëri Twitter ka shkuar përpara siç ndodhi me fillimin e transmetimeve të drejtpërdrejta përmes Periskopit. Zhvillimi i aplikacionit raportohet të jetë mjaft i avancuar dhe qëllimi i të dy kompanive është ta lëshojnë atë përpara datës së transmetimit të lojërave të para NFL, kështu që ka më shumë gjasa që gjatë mbajtjes së fjalës kryesore të shtatorit, në iPhone që do të prezantohet , së bashku me më shumë lajme rreth sistemeve të ndryshme operative Apple, kompania me bazë në Cupertino bën një përmendje të veçantë të këtij aplikacioni të ri për Apple TV.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.