Monarku UAG, bukuroshja dhe bisha e rasteve për iPhone tuaj

UAG karakterizohet nga rastet e tij mbrojtëse me dizajne shumë agresive, dhe një nga rastet më të suksesshme të saj, UAG Monarch, sapo është rinovuar për të qenë i pajtueshëm me modelet e reja të iPhone. Kombinimi i materialeve të tilla si metali, lëkura dhe plastika, kjo rast me pamje ushtarake është vërtet e lehtë. dhe shtoni vetëm trashësinë e duhur për mbrojtje maksimale.

I përbërë nga pesë shtresa mbrojtëse të materialeve të ndryshëm dhe me përfundime të shkëlqyera, është padyshim një nga mbulesat mbrojtëse referuese në treg dhe një nga të paktat që ata mund të vërtetojnë një rezistencë ndaj rrëzimeve që është dyfishi i asaj që kërkohet nga standardet ushtarake. Ne ju tregojmë përshtypjet tona më poshtë.

Dizajni dhe materialet

Rasti UAG Monarch është bërë nga materiale të ndryshme që kombinohen në pesë shtresa mbrojtëse duke rezultuar në një rast me të vërtetë mbrojtës. Plastika, lëkura premium dhe metali japin rezistencë të madhe ndaj goditjeve dhe rënieve, por gjithashtu UAG është kujdesur që të arrijë një dizajn vërtet mbresëlënës. Delikatesa e xhamit të iPhone tuaj do të mbrohet në mënyrë të përkryer në këtë rast. UAG ka bërë një rast që mund të duket "i përafërt" në shikim të parë të jetë e kundërta kur e mbani atë në duar. dhe ju me të vërtetë shihni madhësinë, ndjesinë dhe përfundimet e tij.

Diçka që më pëlqen shumë janë butonat e ndezjes / fikjes dhe volumit. Ata janë me të vërtetë të mëdhenj, kështu që ju nuk keni probleme kur i shtypni, dhe ata kanë një prekje të shkëlqyeshme, pa butona të fortë që shtypen vështirë, ose butona që nuk i dini nëse i keni shtypur apo jo. Prekja e butonit është ruajtur, do të keni ndjenjën e shtypjes sikur të mos vishni ndonjë mbulesë. Në pjesën e poshtme, altoparlanti dhe mikrofoni, si dhe lidhësi i rrufesë, janë të hapura. Të katër qoshet janë përforcuar për t'i rezistuar më mirë rënieve, dhe buza e kutisë del nga ekrani për ta mbrojtur atë kur vendosni iPhone me fytyrë poshtë ose kundër rënieve të mundshme.

Certifikimi ushtarak

Po bëhet gjithnjë e më e zakonshme të gjesh mbulesa që i referohen çertifikimit ushtarak si një tregues i rezistencës ndaj rrëzimeve. Mirë kjo Monark UAG i qëndron dy herë asaj që kërkon ky çertifikim, kështu që ju mund të qëndroni mjaft të qetë kur e vishni në iPhone tuaj. Instalimi i tij është shumë i thjeshtë, pa mjete ose pjesë të ndryshme për tu mbledhur, dhe fleksibiliteti i kornizës së kutisë ju lejon të vendosni dhe të merrni iPhone shumë lehtë, pa vuajtur.

Dizajni i thyer i kornizës e bën kapjen e iPhone shumë të mirë. Përveç kësaj, siç kemi thënë më parë, edhe pse çështja mund të duket ndryshe, trashësia që i shton iPhone nuk është e rasteve të tjera të ngjashme. Në lidhje me shkallën e mbrojtjes që ofron dhe trashësinë e saj, ky Monark UAG është një nga më të hollët që mund të gjesh në këtë drejtim. Në fakt, është një rast i përkryer i pajtueshëm me karikimin pa tel në çdo stacion standard Qi.

Mendimi i redaktorit

Nëse jeni duke kërkuar një rast mbrojtës me një dizajn agresiv, por përfundimet dhe materialet e të cilit janë premium, kjo Monark UAG është pikërisht ajo që ju nevojitet. Mbrojtja maksimale, dizajni ushtarak dhe një trashësi shumë e përmbajtur, kombinimi i plastikës, lëkurës dhe metalit arrin një nga rastet më ikonike në treg. Në dispozicion në ngjyra të ndryshme (e zezë, e kuqe dhe fibra karboni) dhe për të gjitha modelet e iPhone në Amazon (lidhje) Çmimi i tij është 54 € megjithëse ndryshon me modelin e zgjedhur.

Monark UAG
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
54
 • 80%

 • Monark UAG
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Materialet dhe përfundimet e klasit të parë
 • Projektimi ushtarak
 • Raporti i balancuar i trashësisë / mbrojtjes
 • I pajtueshëm me karikim pa tela

Contras

 • Cmim i larte

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.