UAG Monarch dhe Lucent, dy stile për tu kujdesur për iPhone tuaj

Kur bëhet fjalë për të mbrojtur iPhone-in tonë, ne mund të zgjedhim diçka diskrete që mezi vërehet, ose për një rast që bie në sy dhe i jep pajisjes personalitetin. UAG mbulon të dy mundësitë me çështjet e saj Monark dhe Lucent..

Monarku UAG, një klasik që nuk vdes kurrë

Rasti Monarch i UAG është një klasik që rinovohet çdo vit për t'u përshtatur me modelet e reja të iPhone të lansuara nga Apple, dhe ky vit nuk ka qenë përjashtim. Një rast me një stil shumë të veçantë që nuk dëshiron të fshehë qëndrueshmërinë e tij Me një dizajn agresiv dhe shumë luftëtar që tashmë është bërë një shenjë identifikuese e markës, dhe që prodhuesit e tjerë imitojnë, e cila është gjithmonë një shenjë e mirë.

Kombinuar 5 shtresa në strukturën e saj, rasti UAG Monarch ju garanton rezistencë të lartë ndaj rrëzimeve, duke tejkaluar standardin ushtarak 810G 516.6. Ajo kombinon materiale premium, duke përfshirë TPU, polikarbonat dhe alumini në atë 'shtyllë kurrizore' të jashtme që i jep asaj një pamje imponuese. Në dispozicion në ngjyra të ndryshme në këtë përmbledhje kemi testuar modelin e fibrave të karbonit, megjithëse kemi gjithashtu modele të disponueshme në të kuqe, blu dhe të zezë, që ndryshojnë ngjyrën e strukturës metalike në secilin model.

UAG zgjedh të shtojë butona të mëdhenj në mbulesat e saj, gjë që është një ide e mirë që të mund t'i shtypni ato lehtësisht. Ata gjithashtu kanë një prekje të shkëlqyeshme dhe një ndjenjë shumë të mirë kur shtypen, me një prekje të butë dhe përgjigje të mirë, pa i vërejtur ato më vështirë se zakonisht. Ne gjithashtu kemi hapësirën që korrespondon me ndërprerësin për mënyrën e heshtur të iPhone. Katër vida, një në secilin cep, plotësojnë një mbulesë që sigurisht nuk kalon pa u vënë re.

Rasti mbron iPhone-in tonë në 360º, duke përfshirë pjesën e poshtme ku janë mikrofoni, altoparlanti dhe lidhësja e Rrufesë, gjithashtu buza e përparme bie mjaftueshëm sa për të mbrojtur iPhone-in tonë nëse e vendosim me kokë poshtë, dhe kamera është e mbrojtur në mënyrë të përkryer kornizë që e rrethon. Mbërthimi i çështjes është i shkëlqyeshëm, dhe ndërsa nuk është rasti më i hollë që mund të gjeni, është më pak e trashë se sa mund ta imagjinoni, shumë më pak se rastet e tjera të specifikimeve të ngjashme për sa i përket mbrojtjes. Sigurisht që është i pajtueshëm me karikimin pa tela, megjithëse jo me sistemin MagSafe të Apple.

UAG Lucent, mbrojtje dhe diskrecion

Nëse rastet e shkëlqyera nuk janë ato që ju po kërkoni, UAG na ofron modelin e saj Lucent, në të cilin modeli i iPhone do të jetë ai që bie në sy përmes kësaj kasate transparente, por pa hequr dorë nga të njëjtat standarde të mbrojtjes ushtarake si modeli i mëparshëm. Në këtë rast ne po përballemi me një rast të butë në të gjitha pjesët e tij, gjë që e bën atë shumë e rehatshme për tu vendosur dhe ngritur, dhe kjo gjithashtu na ofron një kontroll të shkëlqyeshëm. Materiali transparent ka vetëm një vizatim në pjesën e pasme të tejdukshme që i jep një prekje pak më të ndryshme në pjesën e pasme të iPhone tonë pa e fshehur atë. Ky është modeli transparent "Ice", por është gjithashtu i disponueshëm në hi, rozë dhe portokalli.

Ne e mbajmë atë që thamë në modelin e mëparshëm në lidhje me butonat dhe vrimat për lidhje dhe altoparlantë: madhësi të madhe dhe prekje shumë të mirë, së bashku me mbrojtjen 360º. Gjithashtu kamera e pasme është e mbrojtur, si dhe ekrani. Siç thamë në fillim, ky rast është shumë më diskret, dhe UAG ka dashur ta respektojë këtë vendim duke përfshirë vetëm një logo të vogël "U" në pjesën e prapme të saj. Hapësira e lidhësit është mjaft e madhe për të përdorur ndonjë kabëll të rrufesë të palëve të treta, pavarësisht nga trashësia e lidhësit. Y mbështet si karikimin pa tel ashtu edhe sistemin MagSafe, megjithëse një kontroll i magnetit humbet.

Mendimi i redaktorit

UAG na ofron dy raste shumë të ndryshme, por me të njëjtin objektiv: të maksimizojmë mbrojtjen e iPhone-it tonë. UAG Monarch është perfekt për ata që pëlqejnë raste me personalitet, të fortë dhe tërheqës për sytë, ndërsa UAG Lucent është më diskret. duke i dhënë rëndësi iPhone. Me njërën nga të dy rastet, ndjenja e mbrojtjes së iPhone është e lartë, dhe mbi të gjitha spikat kapja e tij e mirë dhe ndjesitë e mira kur i mbani ato në dorë. Ato janë në dispozicion për të gjitha modelet e iPhone me ngjyra të ndryshme:

 • UAG Monarch për iPhone 12 Pro Max për 54,99 në Amazon (lidhje)
 • UAG Monarch për iPhone 12 dhe 12 Pro për 54,99 € në Amazon (lidhje)
 • UAG Monarch për iPhone 12 Mini për 54,99 € në Amazon (lidhje)
 • UAG Lucent për iPhone 12 Pro Max për 24,99 € në Amazon (lidhje)
 • UAG Lucent për iPhone 12 dhe 12 Pro për 24,50 € në Amazon (lidhje)
 • UAG Lucent për iPhone 12 Mini për 24,50 € në Amazon (lidhje)
Monarku UAG dhe Lucent
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
24,50 a 54,99
 • 80%

 • Monarku UAG dhe Lucent
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Mbrojtja e gradës ushtarake
 • Materiale me cilësi të lartë
 • I pajtueshëm me karikimin pa tel
 • Stile të ndryshme për shije të ndryshme

Contras

 • UAG Monarch nuk është i pajtueshëm me MagSafe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.