UAG Civilian, sqimë më e madhe, mbrojtje maksimale për iPhone tuaj

Stili i UAG është shumë i njohur falë stilit industrial të kasave mbrojtëse, të cilat kombinojnë materiale plastike dhe metalike për të ofruar mbrojtje maksimale për iPhone tuaj. Marka donte të nisej një produkt tjetër, me një dizajn më të rafinuar, por pa harruar mbrojtjen të pajisjes sonë dhe rezultati përfundimtar kanë qenë rastet Civile UAG që i analizojmë më poshtë.

Lehtësia dhe mbrojtja maksimale, këto janë dy karakteristikat kryesore të produkteve të markës Urban Armour Gear (UAG), Rastet për të mbrojtur pajisjet tuaja në baza ditore, për të të jesh në gjendje t'i përdorësh ato në heshtje me qetësinë që çdo mbikëqyrje të mbulohet nga mbrojtja që ata të ofrojnë. Stili i tij është shumë karakteristik, siç mund ta shihni në analizën e çështjes UAG Monarch për iPhone 11 Pro Max që kemi botuar në Ky artikull disa jave me pare. Ato janë mbresëlënëse por jo për të gjithë, dhe kjo është arsyeja pse prodhuesi ka dashur të zgjerojë katalogun e saj të mbulesave me këto modele të reja më diskrete, pa hequr dorë nga stili i tij, natyrisht.

Ai gjithashtu fillon një rregullim të ri të materialeve për të arritur mbrojtjen maksimale me trashësinë minimale të mundshme. Për ta bërë këtë, ajo kombinon dy shtresa materialesh, një të jashtme të ngurtë dhe një të brendshme më fleksibile, e cila nga ana tjetër kombinon dy materiale me një strukturë huall mjalti që shpërndan forcën e një rënie, në mënyrë që ndikimi minimal i mundshëm të transmetohet në iPhone tuaj dhe kështu të mos pësojë dëmin më të vogël. Kjo është arsyeja pse ajo ka atë ngjyrë të dyfishtë (portokalli-e zezë) në të gjithë kornizën dhe në brendësi.

Materialet e përdorura i rezistojnë mjaft mirë shenjave të gishtërinjve në pjesën e pasme të kutisë, gjë që është një lajm shumë i mirë për ne që i urrejmë këto shenja, dhe korniza nuk është gërvishtur, por kutia mbërthehet në mënyrë të përsosur, pa pasur ndjesinë se celulari mund të rrëshqas kurdo. Korniza mbron 360º të iPhone tonë, me vrimat e nevojshme për mikro, altoparlantë dhe lidhës, si dhe çelsin e heshtjes, dhe butonat mbrohen duke mbajtur një shtypje të mirë. Sigurisht, vrima në kamerë i lë lentet dhe blicin të lirë. Buza e kutisë del dhe mbron ekranin e smartphone-it.

Me gjithë këtë, çështja Civile arrin një çertifikim sipas standardit ushtarak 810G 516.6, që do të thotë se është hedhur deri në 26 herë nga një lartësi prej 1,2 metrash në një sipërfaqe prej druri në beton, duke rënë në cepat e tij, para dhe mbrapa, dhe ka rezistuar pa probleme. Si përfundim, çdo rënie aksidentale që iPhone juaj pëson në përdorim normal mbulohet nga ky Civil UAG.

Mendimi i redaktorit

Me një stil më të rafinuar, por duke ruajtur thelbin e tij "urban", këta të rinj UAG Civil sigurojnë mbrojtje të lartë për iPhone tuaj pa u fryrë shumë, dhe me lehtësinë karakteristike të rasteve Urban Armour Gear. Ideale për përdoruesit që duan të mbrojnë iPhone e tyre nga "pothuajse gjithçka" por nuk janë shumë adhurues të dizenjove shumë industriale, këto kasë Civile janë në dispozicion vetëm për modelet e reja të iPhone, si modelet 11 dhe 11 Pro dhe Pro Max. Në dispozicion në tre ngjyra (blu, jeshile dhe e zezë) ato kanë çmim 45 € në Amazon (lidhje)

Civil UAG
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
45
 • 80%

 • Civil UAG
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit:
 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • Qëndrueshmëria
  Redaktori: 90%
 • Përfundon
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

rekuizitë

 • Lehtë dhe pa shtuar shumë trashësi
 • Rezistencë e mirë ndaj gjurmëve të gishtërinjve
 • Mbrojtja e gradës ushtarake
 • Mbërthimi i mirë

Contras

 • Në dispozicion vetëm për modelet e reja

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Salla Ignatius dijo

  A ka çanta me kopertina?

  1.    Louis Padilla dijo

   Hehehehe kjo është vetëm promovuese