Përditësimet e UCast me lista leximi të personalizuara dhe shumë më tepër

UCast

Në fillim të verës së kaluar, ne dëshmuam me krenari lindjen e UCast, një nga menaxherët më të mirë të podcastit për iOS që ekziston sot, në mos më i miri. Dhe unë them "krenar" sepse është një aplikacion me një aromë XNUMX% Spanjolle dhe suksesi i tij ka qenë kumbues.

Pas muajsh pune intensive që shumë prej nesh ishin në gjendje të verifikonin përmes versioneve beta para fillimit të tij, Juanjo Guevara, krijuesi i tij, lançoi UCast, një aplikacion ku përdoruesi ka kontroll pothuajse absolut pasi ka një sasi të madhe funksionesh dhe veçorish që e bëjnë atë me të vërtetë personale Sidoqoftë, diçka mungonte, shumë e kërkuar nga përdoruesit dhe e cila më në fund ka mbërritur me versionin 1.3: listat e personalizuara të leximit.

UCast 1.3, azhurnimi më i pritur

Versioni 1.3 UCast për iOS është një nga azhurnimet më të rëndësishme që aplikacioni ka marrë që kur u lançua qershorin e kaluar.

Përditësimi i ri ka marrë një rishikim gati të plotë me disa ndryshime të vogla të ndërfaqes së përdoruesit, kontrolle të reja për lëvizjen nëpër një episod, njoftime të pasura, rritje të mbështetjes 3D Touch dhe më shumë Por ajo që na pëlqen më shumë është se Listat e personalizuara të muzikës kanë arritur më në fund në UCast, diçka për të cilën po punohej që nga fillimi, siç na konfirmoi vetë Juanjo Guevara në kjo intervistë që pata mundësinë ta bëj.

Listat e personalizuara të dëgjimit

Tani në UCast është shumë më e lehtë të menaxhosh podkastet që dëgjon sepse ju mund të krijoni lista të personalizuara të pëlqimit. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shtypni ikonën që do të shihni në të djathtë sipër të ekranit kryesor, të shtypni simbolin "+" dhe të filloni të krijoni listën tuaj të personalizuar të dëgjimit. Ju mund t'i jepni emrin që dëshironi dhe, duke çaktivizuar butonin "Përfshini të gjitha podkastet", do të jeni në gjendje të zgjidhni vetëm ato programe që janë pjesë e listës. Kështu, ju mund të krijoni lista për luajtje sipas kategorive ose temave dhe të keni të organizuara më mirë të gjitha podkastet që dëgjoni.

UCast u bë pa dyshim aplikacioni im i preferuar për të dëgjuar podcast, dhe tani me lista leximi të personalizuara, madje edhe më shumë.

Të gjitha lajmet në UCast 1.3 për iOS

Por, siç ju thashë më parë, versioni 1.3 i UCast për iOS përfshin shumë më tepër lajme, të gjitha shumë interesante

Ne i kthehemi ngarkesës për t'ju prezantuar shumë karakteristika të reja që do t'ju pëlqejnë:

- Ne paraqesim listat e personalizuara nga të cilat ju mund të menaxhoni podcast-un tuaj ashtu si dëshironi. Ju mund të porosisni episodet automatikisht, sipas kohëzgjatjes, sipas datës ose të vendosni për porosinë e tyre manualisht.
- Pamje e re në riprodhues nga ku mund të kontrolloni listat e dëgjimit shpejt.
- Gjestet janë përmirësuar për ta bërë pamjen mbyllëse edhe më të butë dhe më të lehtë.
- Ne kemi ridizenjuar disa ekrane dhe ikona për ta bërë UCast të duket më mirë se kurrë.
- Kontroll i plotë nga Qendra e Kontrollit. Tani mund të lëvizni prapa dhe prapa podcastit që po dëgjoni në çdo pikë.
- Slider i ri nga mini player. Shtypni dhe tërhiqni gishtin mbi të për të lëvizur përpara ose prapa në pikën që dëshironi.
- Njoftime të pasura. Ju do të jeni në gjendje të shihni informacionin e podkasteve të reja dhe do të jeni në gjendje të shihni episodin ose të filloni riprodhimin e tij nga i njëjti njoftim.
- Ne kemi përmirësuar dhe optimizuar menaxherin e shkarkimeve.
- Opsione të reja konfigurimi në mënyrë që të mund të kontrolloni më tej sjelljen e aplikacionit.
- Mbështetje më e madhe për audiot m4a.
- Përmirësimet në qasjen.
- Modaliteti i ri i shikimit më kompakt.
- Veprime të reja nga ikona e aplikacionit me 3D Touch.
- Korrigjimi i gabimeve në ndërprerjen e audios.
- Korrigjimi i një defekti që bëri që ndërfaqja të mos shihet si duhet kur keni aktivizuar lokalizimin.
- Rregullime të vogla të defekteve në kod.

UCast është një menaxher podcast i pajtueshëm me pajisjet iPhone, iPad dhe iPod touch me iOS 8.2 ose më të ri. Çmimi i tij është 1,99 €, dhe ju siguroj se do ta doni atë. Shkoni përpara dhe provojeni nëse nuk e keni bërë tashmë.

UCast - Lojtar Podcast (Lidhja e AppStore)
UCast - Lojtar Podcast1,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.