Sky Guide, një udhëzues fantastik për të ndjekur qiellin

yjet

Të Premten vjen kulmi i Perseidëve (megjithëse në ditë para dhe pas do të jemi në gjendje të shijojmë këtë shfaqje fantastike në një masë më të vogël) me një normë të pritur më të lartë se 100 ZHR, që do të thotë se nëse jemi në një vend me ndotje e vogël e dritës dhe me qiell të pastër mund të shohim përafërsisht dy meteorë në orë duke kaluar atmosferën dhe duke lënë një spektakël vizual të paharrueshëm. Dhe duke përfituar nga fakti që Pisuerga kalon përmes Valladolid, asgjë më mirë sesa të hedhim një vështrim në një nga aplikacionet më të mira të astronomisë në App Store.

Ndihmë e shkëlqyeshme

Kur hyjmë në skedën Sky Guide në aplikacione për mollë dhe ne shohim përshkrimin dhe komentet, është e vështirë të mendosh se është më mirë se konkursi, por unë ju siguroj se ka. 

Përparësia e parë e madhe e Sky Guide në lidhje me konkurrentët e saj është përmbajtja: ky aplikacion ka pothuajse 40,000 fotografi të qiellit për të na treguar një përfaqësim perfekt të tij, duke e bërë kur e përdorim atë së bashku me Sensorët e pozicionit të iPhone cilësia e imazhit ndërsa lëvizim nëpër qiell është thjesht e papërshkrueshme.

Përveç kësaj, performanca e aplikacionit është madhështore, duke dështuar në shumë pak raste dhe duke i identifikuar të gjitha herën e parë. elementet që duhen theksuar në qiell, kudo që të jemi. Ideale, pra, për të gjitha llojet e përdoruesve, nga fillestarët te ekspertët.

Cilësia teknike

Performanca, të paktën në një iPhone të gjeneratës së ardhshme, është gjithashtu madhështore dhe e rëndësishme. Nuk bllokohet në çdo kohë, të gjitha tranzicionet janë krejtësisht të qetë dhe kërkimi i elementeve bëhet shpejt, duke treguar se ata i kanë përdorur të gjitha teknologjitë e ofruara nga Apple në mënyrë që operacioni të jetë thjesht perfekt.

Për vendosjen e diçkaje, mbase shkronja e përdorur në aplikacion është tepër i madh nëse e krahasojmë me atë të përdorur nga Apple dhe nga shumica e aplikacioneve, por gjithsesi është një detaj i parëndësishëm nëse e vendosim dorë për dore me pjesën tjetër të gjërave pozitive që ofron aplikacioni.

Prandaj është e qartë se Fifthstarlabs na paraqet një produkt cilësor në të gjitha nivelet, fitues i çmimit prestigjioz Apple Design dy vjet më parë dhe natyrisht i përkthyer në Spanjisht (përveç 10 gjuhëve të tjera). Gjithashtu i rëndësishëm është integrimi me Apple Watch (i cili madje na tregon se në cilën orë kalon ISS). Një mrekulli për shqisat blerja e të cilave është e arsyeshme, veçanërisht në një fundjavë që premton të jetë një mënyrë e shkëlqyer për të vëzhguar qiellin në shkëlqimin e tij maksimal.

Vlerësimi ynë

redaktues-përmbledhje
Udhëzues Sky (Lidhja e AppStore)
Udhëzues qiellifalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   scl dijo

    Kjo paguhet. Ka shumë aplikacione që janë falas dhe shumë të mira: ylli Walk 2 ndër të tjera.